Математика сабағы
Сабақтың тақырыбы: «Білімді тиянақтау».
Сабақтың мақсаты:
білімділігі: өткен тақырыптарды еске түсіре отырып есептер шығару арқылы білімді тиянақтау;
тәрбиелігі: сыпайылыққа, ұқыптылыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу;
дамытушылығы: ой-өрісін, ойлау, есте сақтау қабілеттерін, есеп шығару дағдыларын дамыту;
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, кестелер, кеспе қағаздар, бақылау кестесі.
Сабақты өту әдісі: Ф.Я.Вассерманның «Б және С» технологиясы элементтері
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі:
а) оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу;
ә) оқушылардың көңілін сабаққа аудару, ол үшін:
«Ой қозғау» интерактивті тақтадағы сандарды атап шығу (жылдамдық);
ІІ. Өтілген тақырыптарды еске түсіру:
1т = 1000кг
1ц = 100кг
1кг = 1000г
1м = 10дм
1м = 100см
1км = 1000м
ІІІ. Жаңа сабақ.
Өтілген тақырыптарды еске түсіре отырып, түсіндіру
200см = 20дм
500см = 50дм = 5м
3ц = 300кг = 300000г
2т = 20ц = 2000кг = 2000000г
24+45=69
63+12+3=75+3=78
72+66+-10+2=138-10+2=128+2=130
Есте сақтау: 25, 76, 347, 968, 1.237, 2.365, 9.617, 2.231, 327, 10.263
Оқушылардың білімін әр кезеңде тақтадағы «Бақылау кестесіне» «+» таңбасымен белгілеп отыру
1-мысал 1. Байқау
(Оқушылардың бәрі бір рет шапалақ ұрады)
700см = 70дм
6кг=6000г
41+24=65
6м=60дм=600см
7ц=700кг=700000г
58+32+9=90+9=99
800см=80дм=8м
9т=90ц=900кг=900000г
95+79-100+5=174-100+5=79
Есептерді дұрыс шығарған оқушыларды санай отырып % анықтау
Сергіту жаттығулары: сандарды 1-20-ға дейін санау.
Тақ сан мен жұп сандарды табу.
Тақырыпты түсіндіру.
2т=20ц=2000кг=2000000г
3ц=300кг=300000г
2-мысал 2. Бекіту
(Оқушылардың бәрі екі рет шапалақ ұрады)
8ц = 800кг = 800000г
9м = 90дм = 900см
34 + 68 + 7 = 102 + 7 = 109
6т = 60ц = 6000кг = 600000г
7т = 70ц = 7000кг = 700000г
67 + 89 – 56 + 8 = 108
Есептерді дұрыс шығарған оқушыларды санай отырып % анықтау
Сергіту жаттығулары: бірлік сандарды сол қолдарымен жаздыру.
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Тақырыпты түсіндіру
2т=20ц=2000кг=2000000г
3ц=300кг=300000г
72+66+10+2=138-10+2=128+2=130
3-мысал 3.Есте сақтау
(Оқушылардың бәрі үш рет шапалақ ұрады)
5т=50ц=5000кг=5000 000г
7т=70ц=7000кг=7000 000г
8т=80ц=8000кг=8000 000г
96+87-100-3=80
89+65-54+20=120
Есептерді дұрыс шығарған оқушыларды санай отырып % анықтау
Мысалдарды дұрыс шығара алмаған оқушыларды тақтаға шығару. Тақтада тұрып түсіндіру.
Сергіту жаттығулары: «Доп лақтыру» ойыны
Ұзындық өлшем бірліктері туралы
1км=1000м
1м=10дм
1000м=1км
10дм= 1м
ІV. Оқушыларды бағалау, мадақтау.
Интерактивті тақтада «Бақылау кестесін» көрсету
Күні:
Сыныбы:2
Пәні: Математика
Оқушылардың саны:32
Тақырыбы: Білімді тиянақтау
1.Байқау
Түсіндіру уақыты:3 мин
Орындау уақыты: 5 мин
Орындалғаны: 56%
1.Бекіту
Түсіндіру уақыты:3 мин
Орындау уақыты: 5 мин
Орындалғаны: 60%
1.Есте сақтау
Орындау уақыты: 5 мин
Түсіндіру уақыты:3 мин
Орындалғаны: 65%
Есепті дұрыс, шапшаң шығарған оқушыларды «+» белгісімен анықтау кестесі.
Парталардың қатар саны1, 2, 3
Білімді тиянақтау
- Куралай
- 30 сәуір 2012
- 5191
- 0
- 0
Ілмек сөздер: ашық сабақ, математика, есептер
Ұқсас жаңалықтар:
Санның бөлігін табу. Бөлігі бойынша санды табу
Сабақтың мақсаты: 1. Білімділігі: Жай бөлшектерді, аралас сандарды қосу, азайтудан алған білімдерін жүйелеу, тиянақтау, толықтыру, санның бөлігін...Нөлмен аяқталатын сандарды көбейту және бөлу
Оқушыларға нөлмен аяқталатын сандарды көбейту және бөлудің мән - мағынасын аша отырып, есептер шығару. Оқушыларды тапқырлыққа, алғырлыққа,...Рационал сандарды көбейту және бөлу
Рационал сандарды көбейту және бөлу ережелерін есептер шығаруда тиімді қолдануға дағдыландыру. Өтілген тақырыптарды қайталау кезінде есепті дұрыс...Жай бөлшектер мен аралас сандарды қосу мен азайтуға есептер шығару
Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы, «Мектепке дейінгі шағын орталығы бар №3 жалпы білім беру орта мектебі» мемлекеттік мекемесінің математика пәні...Екі таңбалы сандарды қосу және азайту
Сабақтың тақырыбы: Екі таңбалы сандарды қосу және азайту. Сабақтың мақсаты: Білімділік. Оқушылардың екі таңбалы сандарды қосу мен азайту тақырыбының...Пікірлер: 0
Пікір білдіру
Ақпарат
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.