Сабақтың тақырыбы: Өткенді пысықтау.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік - Өткен тақырыптарды қайталай отырып, білімдерін тиянақтау, бекіту.
Дамытушылық - Логикалық ойын, сана - сезімі мен тілін дамыту. Есте сақтау қабілетін дамыту.
Тәрбиелік - Тапқырлыққа, шапшаңдыққа, өз бетінше топпен жұмыс жасай білуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақтың әдісі: сұрақ - жауап.
Сабақтың көрнекілігі: оқулық, интерактивті тақта, фигуралар.
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі.
II. Үй тапсырмасын тексеру.
№ 1 слайд.
Оқушылар кеше сабақта не үйрендік?
- Периметр табуды.
- Периметр дегеніміз - Периметр дегеніміз не?
- фигураның барлық қабырғаларының қосындысы.
- Көпбұрыш дегеніміз не?
- Көпбұрыштың периметрін қалай табамыз?
Психологиялық дайындық.
Математика – қызықты пән,
Бәріміз оны білеміз.
Қызықты есеп шығарып,
Тез жауабын береміз.
Жарайсыңдар!
Тіктөртбұрыш Шаршы
III. Жаңа сабақ.
Өткенді пысықтау.
Ойын:« Фигуралық есеп»
Әр фигураның артында өрнектер бар, сол өрнектерді шығару.
Слайд №2. «Фигуралық есеп».№1 есеп
10+ 40 100 - 80 70 - 40 40+50 100 - 90 60 - 50
Слайд 3 №2 Өздік жұмыс.
Азайғыш 12 21 85 15
Азайтқыш 6 20 5 10
Айырманың мәні
Слайд 4 № 3 есеп. Балалар бұл қандай жануар?
Піл туралы не білетіндерін сұрау. (мағұлмат беру)..
К - 15кг ә) С - 20 кг
С -? 7 кг кем К - 10кг
Шешуі: 15 - 7 = 8 (кг ) Шешуі: 20+10=30
Жауабы: Сәбіз 8 кг. Жауабы: 30 кг көкөніс
Есептердің әрқайсысына сызба таңда:
Сергіту сәті:
– Бір, екі, үш,
Бойға жинап күш.
Жалқаулықты тастаймыз,
Сабақты біз бастаймыз.
Математикалық тест.
1. Өрнектің мәнін тап 20+40
а) 24 ә) 60 б) 40
2. 6+4 =?
а) 10 ә) 6 б) 16
3. Теңдеудің мәнін тап: х + 4= 10
а) х = 5 ә) х =6 б) х= 14
4. Алмастың 6 қызыл және 3 көк шары бар. Алмаста барлығы қанша шар бар?
а) 12 ә) 6 б) 9
5. 3 онд. 5 бірл. =? бірл.
а) 15б ірл. ә) 35ірл. б ) 53бірл.
Тест кілті бағалау
1. ә 5 – «5»
2. а 4 - «4»
3. ә 3 - «3»
4. б 2 - «2»
5. ә
№4. Атауын айтпай - ақ фигураларды сипатта.
Ойын. «Мен қай фигурамын?»..
Төрт қабырғасы бар, төрт бұрышы бар. Қарама – қарсы қабырғалары тең. Төрт бұрышы бар, екі бұрышы доғал, екі бұрышы сүйір. Төрт қабырғалары бар.(тік емес төртбұрыш )
Бір бұрышы тік, екі бұрышы сүйір. Үш қабырғасы бар. (үшбұрыш )
Төрт қабырғасы бар. Барлық қабырғалары тең. Төрт тік бұрышты. (шаршы )
Тақтамен жұмыс.
№5 Периметр табу, 3 қатарға фигуралардың қабырғасын өлшеп, периметрін табу беріледі.
а) Р=2cм+2см+2см+2см Р=1см+3см+1см+3 см Р=2см+2см+2см Р=8см Р=8 см
Р=6 см
Слай 3 №6 (ауызша )
3+7+2 8+2+3 15 - 5 - 4
3+7+5 6+4+6 17 - 7 - 8
Қорытындылау.
Бағалау.
Үйге тапсырма: 3 есеп. ә)
Өткенді пысықтау
- райко
- 21 сәуір 2013
- 6466
- 0
- 0
Ілмек сөздер: математика, өткенді пысықтау, Есте сақтау қабілетін дамыту.
Ұқсас жаңалықтар:
Шаршы (квадрат)
Шаршының мәнді белгілерін, яғни ең жақын тегін және түрлік ерекшелігін анықтайды және ажыратады. Ондықтан аттап кестелік қосуға және азайтуға қатысты...Көпбұрышты салу
Оқушыларға еркін өлшеммен көпбұрыш сызуды, екі таңбалы сандарды оқу, ұзындықтармен амалдар жүргізу машықтарын жетілдіру. Логикалық ойлауын, танымдық...Теңбүйірлі үшбұрыштың қасиеттері мен белгілері
Алматы облысы, Панфилов ауданы, Қоңыр өлең ауылы Қожбанбет би атындағы орта мектеп Абидоллаева Мерует Әшімқызы...Шаршы салу. Оның периметрін табу
КММ Академик О. А. Жаутыков атындағы № 1 қазақ орта мектебі Бастауыш сыныптар бойынша директордың орынбасары Омарова Гүлнар Жакановна...Үшбұрыш пен төртбұрыштың периметрін табу
Ақтөбе қаласы №32 мектеп - гимназияның бастауыш сынып мұғалімі Ахметова Элеонора Дузжасаровна...Пікірлер: 0
Пікір білдіру
Ақпарат
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.