Ойын түрінде өткен сабақ
Сабақ - мұғалімнің ізденісінің нәтижесі.
Күнделікті сабақтағы бір сарындылық оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын жоғалтады. Сондықтан сабақты ыңғайына қарай түрлендіріп өткізсе, сабақтың мазмұнын аша түседі.
5 - сыныпта ондық бөлшектерді қосу, азайту күрделі тақырыптардың бірі болғандықтан, пысықтау сабағын ойын сабақ түрінде өткіздім.
Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектерді қосу және азайту
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушылардың ондық бөлшектердің тарауы бойынша білім дәрежесін анықтап, алған білімдерін тиянақтап, қорытындылау.
Дамытушылық: Ойлау қабілетін қарапайым ұғымдарын күрделіге қарай дамытуға бағыттау.
Тәрбиелік: Оқушыларды шапшаңдыққа, батыл шешімге келуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Ойын – сабақ
Сабақтың барысы:
1 Ұйымдастыру бөлімі
2 Жалпы сыныппен жұмыс
Математикалық жаттығу ( ауызша есептер) Шаңғы жарысы, коньки жарысы, биатлон
3. Үйге тапсырма
4. Жалпы сыныппен жұмыс
«Қысқы олимпиада»
Әр бір спортымен мықты, күшті, сергек, батыл болуы керек. Бұл қасиеттерді дене шынықтыру арқылы қалыптастыруға болады.
І. Математикалық жаттығу.
Бастапқы қалып, аяқ иыққа тең. Дұрыс жауап - қолдарыңды алға созыңдар, қате болса қолдарыңды жоғары көтеріңдер.
0, 2 + 0, 4 = 0, 6
0, 3 + 0, 03 = 0, 06
0, 7 – 0, 05= 0, 03
1 – 0, 8 = 2
1 + 1, 07 = 2, 07
7, 8 - 7, 8 = 1
Қолдарыңызды белге қойыңдар.
Жауабы дұрыс болса – оңға бұрыласыңдар, қате болса – солға бұрыласыңдар.
4, 2 – 0, 2 = 4
3 + 1, 5 = 3, 5
10 – 2, 5 = 7, 5
14 + 3, 5 = 17, 5
4, 4 – 0, 4 = 3
5, 5 – 5, 5= 1
Жаттығу аяқталды, сіздер біршама серігіп қалдыңыздар, енді жарысымызды бастаймыз.
ІІ. Шаңғы жарысы.
Осы есепті шешіп сөзді оқыңдар
3, 7 + 1, 1 = ----------------2, 23 = н
7, 53 + 2, 46 =
2, 87 – 0, 64 = -------------4, 8 = к
68, 3 – 23, 3 =--------------0 = г
10 – 5, 2 = ------------------9, 99 = о
0 + 0, 57= ------------------45 = ь
7, 8 – 7, 8 = ----------------0, 2 = е
0, 033 + 0, 167 = ---------0, 57 = и
ІІІ. Коньки жарысы
Кім жылдам?
Осы белгілер бойынша жауабын табу керек.
5, 4 + 4 =?
? – 3 =?
? + 4, 5 =?
? – 6 =?
? + 0, 5 =?
IV. Биатлон
Бұл жарыстың жеңімпазы болу үшін көп ұпай жинау керек. Мына мысалдарды кімде – кім жылдам әрі тез орындаса сол оқушының биатлоннан жинаған ұпайы болады.
7 + 3, 54 = 10, 54
6, 05 + 18 = 24, 05
9, 34 – 2, 5 =6, 84
52, 4 + 9, 7 = 62, 1
4, 93 – 3, 006 = 1, 584
76, 54 + 29, 2 = 105, 74
326 – 0, 92 = 325, 08
V. Сабақтың қорытындысы: Міне балалар біздер ойын сабақ арқылы өз білімімізді ортаға салып бірнеше жаттығулар орындадық. «Білімді мыңды жығар....» дегендей ойы озық, шапшаң оқушылар бар екенін көрсеттіңдер
VI. Бағалау
VII. Үйге тапсырма.
Ондық бөлшектерді қосу және азайту
- aidos-79
- 2 сәуір 2013
- 13112
- 0
- 0
Ілмек сөздер: Ондық бөлшектерді қосу және азайту, математика
Ұқсас жаңалықтар:
Ұзақ мерзімді жоспар. Проценттерге есептер шығару
Пайыздың анықтамасын біледі. Бұрынғы алған білімдерін (ондық бөлшектерді бөлу, көбейту, қосу, азайту) қолдана алады....Ондық бөлшектерге амалдар қолдану
Ондық бөлшек тақырыбын пысықтау; Оқушылардың алған білімдерін пысықтау;...Ондық бөлшектерді қосу және азайту есептер шығару
Алматы қ., №162 мектеп – гимназиясының математика пәнінің мұғалімі Татыева Индира...Ондық бөлшектер тарауын қайталау
ШҚО, Үржар ауданы, Келдімұрат ауылы, "Благодарное орта мектебі" КММ математика пәнінің мұғалімі Жумакулова Маржан Бейсенқызы...Ондық бөлшектерді қайталауға есептер шығару
Шығыс Қазақстан облысы, Үржар ауданы, Қабанбай ауылы. Б.Майлин атындағы орта мектебі Математика пәнінің мұғалімі: Юсбекова Анар Пазылбекқызы...Пікірлер: 0
Пікір білдіру
Ақпарат
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.