САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ: Сан есімнің емлесі
САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ: Сан есімнің емлесімен таныстыру.
1. БІЛІМДІЛІК: Сан есімнің емлесін меңгерту.
2. ДАМЫТУШЫЛЫҚ: оқушылардың жүйелі ойлауларын жетілдіру, ауызекі сөйлеу тілдерінің дамуына ықпал жасау.
3. ТӘРБИЕЛІК: өз тілін құрметтей білуге ықпал ету, бірін - бірі тыңдап, сыйлай білуге үйрету.
САБАҚ ТҮРІ: жаңа сабақ.
ӘДІС – ТӘСІЛДЕРІ: ой қозғау, іздену, шығармашылық, талдау.
КӨРНЕКІЛІГІ: оқулық, картотека, бағалау парғы
САБАҚ БАРЫСЫ:
1. Оқушылармен амандасу:
Сәлеметсіңдер ме, балалар!
Отырыңдар.
2. Назарларын сабаққа аудару
Жаңылтпашты оқу, қайталату
Бес түп алма
"Бестік "алғандікі.
Төрт түп алма
"Төрттік" алғандікі
"Төрттік"алған
Бес түп ала алмайды.
"Бестік"алған
Төрт түп алма ала алмайды
Ендеше сабақта «5» пен «4» деген баға алуға тырысайық.
Үйге: сан есімі бар мақал - мәтел жаттап келу
Өткен сабақты қайталау. Сан есім туралы
Жалғыз ойлану, жұппен сөйлесу, топпен сөйлесу, ұжыммен сөйлесу
1. Тақырыпты ашу.
Мысалдар арқылы: бесінші сынып, алты жаста, қырық - елу қой дегендегі сандарды сөздермен тіркестіріп қалай жазамыз?
- Ендеше, бүгінгі тақырыбымыз қандай?
2. Сабаққа мақсат қою
3. Ережесін шығару
1 а) Жүз жиырма бір, он екі
б) 14 - ке толды, 12 - ден асты
2. а) 6 - орын, 3 - қатар
б) ІІ том, 2002 жыл
3. а) 10 - даған, 6 - ларда
б) 30 - 40 орын, 5 - 6 кітап
в) 10 шақты, 40 - қа таман
4. 2 жарым, 3 жарты
5. 10 - 10 - нан, 6 - 6 - дан
6. алты - алтау, екі - екеу
4. Оқулықпен жұмыс 178 - жаттығу. Тақтаға сөзбен жазылған сандарды цифрмен жазу. (жазылу емлесі бойынша)
5. Карточкамен жұмыс. Берілген сан есімдерді емле бойынша жаз.
1 - картотека.
Бесінші сынып, он төртке толды, екінші (рим цифрымен) том, екі - екіден бөлді
2 - картотека
Жиырма - отыз бала, сегізінші наурыз, елуге тарта
3 - картотека
Екі - екіден бөлді, алтыншы сабақ, жиырма бестен асты
4 - картотека
Екі мың он бесінші жыл, жетінші сынып, отыз алтыларда
5 – картотека
Он жетіге толы, бірінші (рим цифрымен) том, он алтынша желтоқсан
6 - картотека
Отызға таман, 6 - 7 оқушы, бес - бестен отырды
7 - картотека
Екі жарым, он шақты, бірінші орын
Назар аударыңыз! Жасырын мәтінді көру үшін сізге сайтқа тіркелу қажет.