Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Мәтінді оқып, оның мазмұнын айта білуге, мәтінге сұрақ қоя білуге үйрету; топпен жұмыс істей білуге, сын есімнің шырай формаларын жасай білуге үйрету.
Дамытушылық: Жаңа сөздерді меңгертіп, сөздік қорын толықтыру, ауызекі сөйлеу тілін, сауаттылығын дамыту, сын есімнен алған білімін бекіту.
Тәрбиелік: Табиғатты, оның ішінде құстарға қамқорлық жасауға тәрбиелеу. Оларды күтіп, баптауға баулу.
Сабақтың әдісі: деңгейлік тапсырмалар, блиц - турнир, «бес жолдық өлең», сөздік жұмыс, оқу, жазу. «Жасырын сурет» ойын.
Сабақтың көрнекілігі: интерактив тақта, жануарлар мен құстардың суреттері, мультфильм "Оранжевое горлышко", сөзжұмбақ.
Пән аралық байланыс: биология
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
1. Амандасу
2. Кезекшімен сұхбат
3. Лексикалық минимум
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
1. Жаңа сөздер
2. 3 - тапсырма
3. Блиц - турнир
- Қандай жабайы аңдарды білесіңдер?
- Аңшылықтың қандай түрі бар?
- Кәсіптік аңшылық – ол не?
- Спорттық - әуесқойлық аңшылық туралы не айтасың?
- Ғылыми аңшылық дегенеміз не?
- Балалар, біз қандай сөз табын өттік?
- Ол қандай сұраққа жауап береді?
- Сын есімнің қанша шырайы бар? Қандай?
- Жасалу жолын кім айтады?
ІІІ. Жаңа сабақ.
- Балалар, жаңа сабақты бастамас бұрын мына сөзжұмбақты шешіңдер?
1. ворона
2. Соловей
3. Сорока
4. Курица
5. Гусь
6. воробей
- Қандай сөз шықты?
- Ия, құстар.
- Бүгінгі тақырыбымыз құстар туралы, соның ішінде қызық құс туралы. Оның аты – Кекілік.
1. Сөздік жұмыс
Кекілік – куропатка
Өсімтал – быстро размножается
Зерттеуші – иссследователь
Пайда - польза
Жеке - жеке – отдельно
Ұя – гнездо
Шаруашылық - хозяйство
(Жаңа сөздермен бірнеше оқушы сөз тіркестерін, сөйлем құрайды)
ІY. Бекіту.
1. Деңгейлік жұмыс:
3 - деңгей. 1. Мәтінге сұрақ қойыңдар.
2. 2 - тапсырма. Сөйлемдердегі сын есімдерден салыстырмалы шырай
формасын жасаңдар.
2 - деңгей. 1. Мәтінге диалог құрастырыңдар.
2. Сөздерді өрбітіп жазыңдар. «5 жолдық өлең» (Сөйлемде сын есім болу керек).
Құс, кекілік, ұя, балапан.
Құс
Қызық құс
Қызық құс өсімтал
Тауда өсімтал қызық құс бар.
1 - деңгей. 1. Мәтіннің мазмұнын айтып беріңдер.
2. Берілген сөздерге морфологиялық сатылай кешенді талдау жасаңдар. Құстардың, қызық
Y. Қорытынды. Жаңа сабақ бойынша сұрақтар қойып, білімін бекіту.
2. Ассоциация стратегиясы.
"Білгірлер“ тобы "Құстардың пайдасы",
"Тапқырлар" тобы "Табиғатты қорғау үшін не жасау керек?" деген сұрақтарға тақтада кластер жасау.
3. “Автор орындығы” стратегиясы бойынша әр топтан бірнеше оқушы осы сұрақтар төңірегінде өз ойларын айтады.
4. "Оранжевое горлышко"мультфильмін көру.
YІ. Бағалау.
YІІ. Үйге тапсырма.
Қызық құс
- Laisan
- 20 наурыз 2014
- 8019
- 0
- 0
Ілмек сөздер: қазақ тілі, орыс сыныптарында, құстар
Ұқсас жаңалықтар:
Құстар. 1-сынып
Сабақ негізделген мақсаты: • Құстар туралы түсінік беру • Құстардың түрлерін ажырата білуге үйрету. • Құстар пайдасы туралы ақпарат, мағлұмат беру....Менің әуес ісім-спортпен шұғылдану
Сабақтың мақсаты: Сөздік қорларын толықтыра түсу. Өз ойларын дұрыс жеткізе білуге дағдыландыру. Деңгейлік тапсырмалармен жұмыс....Шоқан Уалиханов - суретші
Сабақтың мақсаты: 1. Оқушылардың Шоқан жайлы білімдерін толықтыру, Шоқанның суретшілік өнері жайлы мәлімет беру. 2. Оқушылардың сауаттылығын арттыру,...Қазақ дастарханы
Алматы облысы, Ескелді ауданы «Қарабұлақ орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығының» қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі Махамбетова Роза...Спорт жеңімпаздары
Сабақтың мақсаты: Білімділік мақсаты: етістің түрлерін, реттік сан есімнің жасалу жолдарын қалай меңгергендерін бақылау, мысалдар арқылы бекіту....Пікірлер: 0
Пікір білдіру
Ақпарат
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.