Тақырыбы: Өтілген материалдарды пысықтау
Мақсаты: Өткен материалдарды пысықтай отырып, оқушылардың есіне сақтау үшін есептер шығаруға дағдыландыру, топта жұмыс істеуді жандандыру.
Әдіс - тәсілі: Сыни тұрғыдан ойлау стратегиясы, АКТ, топтық жұмыс, формативтік бағалау
Көрнекілер: АКТ, үлестірмелі қағаздар, тест
I. Ұйымдастыру кезеңі
Сыныпты топқа бөлу
Сабақтың тақырыбын және мақсатын хабарлау.
ІІ. Психологиялық дайындық.
Әрбір адам? Туысым, досым, жұрағат
Әрбір сабақ? Үйрен, ұғу, ұлағат
Әрбір ісің? Тірлік, бірлік, адалдық
Әрбір сөзің? Шындық, бірлік, адамдық
IIІ. Білімді тексеру:
Балалар, бүгінгі сабағымызда өткен тақырып бойынша білімімізді ортаға салайық. Өйткені бүгін өз білімімізбен ертегі кейіпкерлеріне көмектесеміз
Миға шабуыл
Үзінді мультфильм. (Слайд 1)
Келесі тапсырмаларды орындап, кішкентай баланың бет алған жағына жетуге көмектесейік
Сен білесің бе?
1. Математикалық сұрақтар (Слайд 3 - 5)
І топ
1. Кез келген санды бірге көбейткенде қандай сан шығады?
2. Санды сол санның өзіне бөлсе неше шығады?
3. Нөлді санға бөлгенде неше шығады?
4. 5 кг мақта ауыр ма, 5 кг темір ауыр ма?
ІІ топ
1. Егер есепте қосу мен көбейту амалы келсе, алдымен қандай амалды орындаймыз?
2. Қабырғасы 6 см шаршының Р тап 6х6=36
3. Ұзындығы 4см, ені 8см тіктөртбұрыштың ауданын S тап
S=4х8= 32см2
4. Арифметикалық амалдарды ата
ІІІ топ
1. Қосудың заңдарын ата.
2. Көбейтудің заңдарын ата.
3. 2 - ге қалдықсыз бөлінбейтін сандар қалай аталады?
4. Дорбадағы 10 асықты 10 бала алды. Сонда дорбада 1 асық қалды. Ол қалай?
ІҮ топ.
1. Аудан деген не?
2. Ұзындығы 5см, ені 9см тіктөртбұрыштың ауданын S тап
3. Қос ат жегілген арба 60 шақырым жүрді. Бір ат неше шақырым жүрді?
4. Марат кешкі сағат 10 - да ұйқыға жатты. Ол сағаттың қоңырауын таңғы 9 - ға қойды. Ол неше сағат ұйықтады? /11 сағат
Назар аударыңыз! Жасырын мәтінді көру үшін сізге сайтқа тіркелу қажет.