Пәні: Математика
Сабақтың тақырыбы: «Санды өрнектер»
Сабақтың мақсаты: әр түрлі өрнектерді құрып, оқуды және жазуды, сандық теңдіктерді салыстыруды, мәндерін табуды есептеу тәсілдерін пайдалануға үйрету; түрлі геометриялық есептер орындау арқылы оқушылардың ой - өрісін дамыту, бір - бірін сыйлауға тәрбиелеу;
Сабақтың көрнекілігі: слайд, таратпа материалдар, оқулық, тақырыпқа байланыстысуреттер.
Сабақтың түрі: дәстүрлі емес
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың барысы:
р/с Сабақтың кезеңдері
Сабақтың мазмұны немесе өтілу реті Қолданылатын әдістер
1 Ұйымдастыру кезеңі (психологиялық ахуал)
І. Армысың, шапағатты күніміз,
Армысың мейірімді жеріміз,
Армысың, табиғат - анамыз,
Келді сізге өзіңіздің балаңыз (оқушылар орындарынан тұрып хормен айтады)
Мұғалім: - Сабақтарыңды «5»- ке оқыңдар! (деп тілек білдіреді)
ІІ. Оқушыларды түгелдеу;
• Сабаққа қажетті құралдарын дайындатқызу;
• Сабаққа назарын аударту; Өзін - өзі тану пәні бойынша:
Жаңа күн мен жаңа сабақты бастар алдындағы оқушылардың бір - біріне сәттілік тілеуі
2 Тірек білімді еске түсіру кезеңі
Қорыту
Сұрақ - жауап
Түсіндіре баяндау
Ой қозғау
3 Жаңа сабақтың мақсатын хабарлау. Танымдық - операционалдық кезең
А) кітаппен жұмыс
Ә) дәптермен жұмыс
Бекіту қорытынды
Үйге тапсырма беру
Бағалау
1 - тапсырма
Өрнектерді жаз және олардың мәнін тап:
(24: 8) * 7 = 21
(450: 9) + 18 = 68
(70: 5) – 170 = 180
30: (23 - 18) = 6
2 - тапсырма
Қалып қойған сандарды ата:
3 * 2= 6 7 * 5 = 35
4 * 6 = 24 35 + 15 =50
3 - тапсырма
Кестені пайдаланып, есептер құрастыржәне оларды шығар:
1 пакеттің массасы Пакеттер саны Жалпы масса
3 кг
5 кг
? кг (4) 4
?(8)
6? (12)
40 кг
24 кг
4 - тапсырма
Амалдарды орында (3 оқушы тақтаға орындайды)
6*2=12 30*5=150 4м*4=16м
3*5=15 40*8=200 2см*5=10см
4*8=32 900: 3=300 3кг*6=18кг
60*2=120 210: 3=70 18сағ: 3=6сағ
24кг: 4=6кг 40ц: 5=8ц
5 - тапсырма
Салыстыр
306=600 - 294 210+84>300 - 65
520+36490+80
6 - тапсырма
Сызу жұмыстарымен орындалатын есеп
Р=16см: 4=4см (ені)
4см+2см=6см (ұзындығы)
7 - тапсырма
3 *8<5*6
8 - тапсырма
Бақаның қысқы ұйқысының ұзақтығы4 ай. Жылдың қанша бөлігін бақа ұйқымен өткізеді?
12 ай
10 - тапсырма
Алманы 4 бала бөліп алған. 2 балаға бір - бір алмадан, ал қалған 2 балаға екі - екі алмадан тиеді. Балалар қалай бөлісті?
11 - тапсырма
Өрнектердің мәндерін тап:
1000 – 45: 5 – 1 = 190
7 * (25: 5 - 4) = 7
(12: 4 - 3) * 5 = 0
80 * (141 - 138): 6 = 40
9 - тапсырма
Қалдықпен бөлуді орында және тексер.
Көңіл - күй фишкалары арқылы бағаланады.
Түсіндірме - баяндау (слайд арқылы)
Математика - ғылымдар патшасы
- ГУЛЬЗАДА
- 18 мам 2013
- 4910
- 0
- 0
Ілмек сөздер: математика, санды өрнектер
Ұқсас жаңалықтар:
Көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін пайдаланып, есептер шығар ...
Жалпы мақсаттар: Көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін пайдаланып, өрнектерді ықшамдау туралы білімді толықтырады, есептер шығару арқылы...Көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін пайдаланып, өрнектерді ық ...
Жалпы мақсаттар: Көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін пайдаланып, өрнектерді ықшамдау туралы, есептер шығару арқылы тақырыпты меңгеру,...Өрнектерді салыстыру
Өрнектерді өрнекпен салыстыруға; салыстыру нәтижелерін, яғни теңдіктер мен теңсіздіктерді дұрыс жазуды және оқуды үйрету; құрастыру дағдыларын..."Өнерлі бала сүйкімді" онлайн сабақ
Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Благовещенка селосы, «Благовещенка №2 орта мектебі» КММ Мұғалімі: Айтхожина Әсем Бұланқызы...7 санының құрамы
Ақтөбе қаласы, №40 орта мектептің бастауыш класс мұғалімі Күзенбаева Гүлжанар Дүйсенбайқызы...Пікірлер: 0
Пікір білдіру
Ақпарат
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.