Тақырыбы: Су қоймасы өсімдіктері мен жануарлары
Мақсаты:
Білімділік: Өткен тақырыппен байланыстыра отырып, су қоймасы өсімдіктері мен жануарлары туралы оқушылардың білімдерін қалыптастыру.
Тәрбиелік: Дүниетанымын, пәнге деген қызығушылығын арттыру, оқушыларды өз бетімен ізденуге, ұйымшылдыққа, сыйластыққа тәрбиелеу.
Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілеттерін жетілдіру, есте сақтау қасиеттерін дамыту.
Сабақтың типі: Жаңа сабақты түсіндіру
Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ - жауап, ой бөлісу.
Стратегиялар: Топтастыру; ББҮ; кубизм; Венн диаграммасы.
Көрнекіліктер: Интерактивті тақта, карта, сызбалар, тақырыпқа байланысты суреттер, электронды оқулық, т. б.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру. ( Электронды оқулық бойынша өткізіледі.)
- Балалар, біз қай қалада тұрамыз?
- Астана қаласында.
- Астана қаласы өткен жылы неше жылдығын тойлады?
- 10 жыл.
- Қаламыздағы қандай сәулелі ғимараттарды білесіңдер?
- Бәйтерек, Ақорда, Парламент, «Думан» ойын - сауық кешені, «Бейбітшілік және келісім» сарайы, «Атамекен»..... т. б.
Осы ғимараттардың атауларымен оқушыларды 4 топқа бөлу
1. «Бәйтерек» тобы.
2. «Бейбітшілік және келісім» сарайы тобы
3. «Атамекен» тобы.
4. «Ақорда» тобы.
Топ басшысын сайлау.
- Ал, енді балалар, осы ғимараттар туралы топта әңгіме жүргіземіз, соңынан топ басшы 1 немесе 2 сөйлемнен тұратын түйінді қорытынды айтады.
І кезең. Қызығушылығын ояту.
Сұрақ: Өсімдіктер мен жануарлар қайда тіршілік етеді?
ББҰ стратегиясы:
Білемін Білгім келеді Үйрендім
1. далада су
2. шалғында
3. шөлде
4. орман - тоғайда
5. су қоймаларында
6. таулы жерлерде
Су қоймалары мен өсімдіктері, олар қайда тіршілік ететіні, немен қоректенеді.
ІІ кезең. Мағынаны ашу
Оқулықпен жұмыс
Топтастыру.
Электронды оқулықты пайдалана отырып, мәтінді бөлімдерге бөлу.
а) Азат жолы бойынша 4 бөлімге бөлеміз;
І топ Су қоймасы өсімдіктері.
ІІ топ Су қоймасы жануарлары
ІІІ топ Инелік дернәсілі.
ІV топ Су қоймасы жануарлары.
ә) Жеке, жұпта, топта жұмыс жүргізу;
б) Жұмыстары тақтаға ілініп, әр топтан 1 оқушы шығып қорғайды.
в) Мұғалім соңында қорытынды жасайды.
Дәптермен жұмыс
- Су қоймалары өсімдіктері мен жануарларын жеке топтастырып жазу.
ІІІ кезең. Ой толғанысы
Кубизм стратегиясы:
1. Салыстыру.
2. Зерттеу.
3. Суреттеу.
4. Қолдану.
Тапсырма:
1. Орман өсімдіктері мен жануарлары.
2. Су қоймасы өсімдіктері мен жануарлары.
Қорытынды:
- Сабақта -------- топ жақсы жауап беріп отырды, сондықтан алдағы көктемгі демалыста ------ ғимаратты тамашалап қайтамыз.
- ББҮ стратегиясындағы «Үйрендім» бөлімін толтыру.
Бағалау:
- Әрбір топтың топ басшылары шығып, бағалайды.
Кейін мұғалім бағалайды.
Үйге тапсырма:
1. «Су қоймалары өсімдіктері мен жануарлары» мәтінін оқып, мазмұндау;
2. «Су қоймалары өсімдіктері мен жануарларын қорғауда сен қандай үлес қосар едің?» сұрағына
дайындалып келу.
3. Өзің білетін су қоймалары өсімдіктері мен жануарлардың басқа түрлерін жазып келу.
Су қоймасы өсімдіктері мен жануарлары
- Гү
- 12 мам 2013
- 17404
- 0
- 0
Ілмек сөздер: Бастауыш сынып, су қоймасы, өсімдіктер, жануарлар
Ұқсас жаңалықтар:
Экваторлық және субэкваторлық белдеулер
Оңтүстік Қазақстан облысы, Төлеби ауданы, Көксәйек арнайы негізгі орта мектебінің география пәні мұғалімі Байдосова Гульнар Абуталиповна...Шалғын өсімдіктері
Мақсаты: Білімдік: шалғын өсімдіктері мен жануарларының көптүрлілігін, олардың пайдасы мен қорғаудың маңызын ұғындыру; Тәрбиелік: шалғынды қорғау...Жапырақтың түрөзгерістері
Жапырақ қоймасы ғой таза ауаның, Таза ауа қазынасы Жан дауаның. Ағаш егіп, ұрпаққа мирас етсек, Алармыз бір Алланың мың сауабын!...Орман-тоғай өсімдіктері мен жануарлары
Қарағанды қаласы, № 6 жалпы білім беретін орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімдері Тәжит Манат Жанатқызы Тойбекова Анар Мухсиновна...Сарыарқа
Қарағанды облысы, Саран қаласындағы ОЖББ №4 мектеп география пәнінің мұғалімі Искакова Динара Кабдилкаримовна...Пікірлер: 0
Пікір білдіру
Ақпарат
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.