Математика
Тақырыбы: Білімдерін тиянақтау
Мақсаты: Өтілген тақырыптардан алған білімдерін тиянақтау, жүйелеу. Ой - өрісін, өзіндік іс - әрекетін, дүние танымын дамыту. Пәнге қызығушылығын арттыру ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Көрнекілік: нақыл сөздер, қима қағаздар.
Сабақтың түрі: қайталау сабағы,
Әдісі: Ойындар, саяхат,
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру бөлімі: Психологиялық дайындық.
Орнымыздан тұрайық
Мойнымызды бұрайық
Бір – бірімізге қарайық
Күліп – күліп алайық
Қызығушылықты ояту. Оқушылар біз 4 жыл бойы математика пәнін оқыдық.
Математика пәні бізге не үйретті? (Балалар жауап береді.) Математика – ғылымдардың патшасы. Математикасыз бірде - бір ғылым өз алдына дербес ғы - лым бола алмайды. т. б. Бүгін біз «математика әлеміне» саяхат жасаймыз. Сая - хатта бірнеше аялдама бар, соларға тоқтаймыз.
1 - ші аялдама. «Сандар»
- Сандар туралы не білдік? Натурал сандар дегеніміз не?
- Заттарды санағанда қолданылатын сандар. Олар 1, 2, 3,....
Сандар кластарға бөлінеді, әр класта 3 разряд бар.
Сандарды жазу 1. Елу бес мың төрт жүз қырық сегіз.
2. Үш миллион жеті жүз алпыс бес мың төрт жүз сексен бес.
3. Қырық үш мың елу
2 - ші аялдама. «Арифметикалық амалдар»
96713
+
4564
________
184132
-
9880
________
278
х
38
________
2967
х
305
________
319490: 86
3 - ші аялдама. «Өрнектер»
Өрнек туралы не білеміз?
Әріпті өрнек,
санды өрнек - қосынды айырма көбейтінді бөлінді
Өрнекті ықшамдау
64 + х + 912
в + 72865 + 7
827 х + 96451
4 - ші аялдама. Сергіту сәті. «Қызықты ребус»
5 - ші аялдама. «Теңдеулер»
Теңдеу құр:
А) Белгісіз санды 33 - ке бөліп нәтижеге 243 - ті қосқанда 400 шықты.
Ә) Ойлаған санға 2432 - ні қосқанда 5675 шықты. Ойлаған санды тап.
6 - шы аялдама. «Геометриялық фигуралар»
Геометриялық фигураларды атау.
7 - ші аялдама «Есептер»
Есептің шарты, сұрағы, шешуі, жауабы болады.
Саяжайдан жиналған құлпынайдан 3 литрлік 4 банка, ал қарақаттан 2 литрлік 8 банка тосап қайнатылды. Барлығы неше литр тосап қайнатылды?
Қ. 3 л – 4 б -----------? л ------------ Ш: 3х4+2х8 =28 (л)
Қ. қ. 2 л - 8 б -------------------------- Ж: барлығы 28 литр тосап.
8 - ші аялдама «Логикалық есеп»
Екі шырпыны ауыстырып сиырды артқа қарат.
9 - шы аялдама «Қорытынды»
Математика әлемі туралы не білдік?
Не білгілерің келеді?
10 - шы аялдама «Бағалау»
11 - ші аялдама. Үй тапсырмасы.№5. 267 бет.
Білімдерін тиянақтау
- Нуршат
- 4 мам 2013
- 5544
- 0
- 0
Ілмек сөздер: Білімдерін тиянақтау, математика, Бастауышпен қоштасу
Ұқсас жаңалықтар:
Санды өрнек
Санды өрнектерді (қосынды, айырма) құрастырады, жазады, оқиды және ажыратады; Қосу мен азайту амалдары компоненттерінің атауын өрнектерді оқу мен...Санды және әріпті өрнек. Бекіту
Санды және әріпті өрнек туралы алған білімдерін бекіту. Сөз есеп, амалдар ретін, баған түрінде қосу және азайту туралы алған білімдерін тиянақтау....Жүзден жүйрік
Оңтүстік Қазақстан облысы, Төлеби ауданы, Көксәйек арнайы негізгі орта мектебінің география пәнінің мұғалімі Байдосова Гульнар Абуталиповна...Ғажайып әлемге саяхат
Алматы облысы, Райымбек ауданы Сарыжаз орта мектебі, шағын орталық тәрбиешісі Байтуреева Сандуғаш Успанқызы...Желім түрлері
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Иіркөл ауылы, №106 орта мектептің технология пәнінің мұғалімі Р. Тәжібаев...Пікірлер: 0
Пікір білдіру
Ақпарат
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.