САБАҚ:
Өткенді бекіту Мұғалімнің есімі:
Күні:
СЫНЫП: Қатысқандар саны: Қатыспағандар:
Сабақ негізделген оқу мақсаты: (мақсаттары) 2. 1. 2. 8 Мынадай жағдайларда: 34+ 23, 57 - 23, 47+33, 80 - 47, 100 - 35 екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмдерін қолдану
2. 5. 1. 7** Екі амалмен шешілетін есептерді модельдеу және шығару
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар:
34+ 23, 57 - 23, 47+33, 80 - 47, 100 - 35 екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмдерін қолданады
Оқушылардың басым бөлігі:
• Топтық жұмысты бірлесе орындайды. Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.
Кейбір оқушылар:
• Каркын бойынша саралау тапсырмаларын орындайды.
Бағалау критерийі Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.
Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.
Ресурстар Оқулық, асық, постер, маркер,
Әдіс - тәсілдер Сұрақ - жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.
Пәнаралық байланыс
Музыка, қазақ тілі,
Алдыңғы білім №5 65 бет
Жоспарланған
уақыт Жоспарланған жаттығулар Ресурстар
Басталуы
5 минут
Психологиялық ахуал қалыптастыру:
«Біз сабақты бастаймыз»
«...........................................»
Ұйқасын жалғастыр
«Ханталапай» ойыны
Талапай - ау талапай,
Табылды ойын алақай!
Асықты алға шашамыз,
Талапайға басамыз, - деп асықты шашып жіберемін. Оқушылар шашылған асықты жинап алады, асық түстеріне байланысты 4 топка бөлініп отырады.
Үй тапсырмасы:
Балалардың қолдарындағы асықта үй тапсырмасындағы өрнектер берілген соларды оқып, мәнін айтады. Асықтар«Теңге алу» ойыны
Шарты: 4 топка тақтаға баған түрінде өрнек беріледі
Әр топтан кезекпен шығып, екі таңбалы санды бағандап қосып азайтады, кім дұрыс шешімін тапса, сол бала теңгені алады.
Дискриптор.
- екітаңбалы сандардың қосындысын табады;
- толық ондықтан екітаңбалы санды азайтады;
Қалыптастырушы бағалау 100 теңге
Ақсүйек ойыны
Шарты: әр топқа ақсүйек таратылады. Сүйектерде мәтін есептер берілген
1 - топ. Саяхатшылар жолда 3 сағат автобуспен, 7 сағат поезбен және 5 сағат кемемен жүзді. Олар жолда барлығы неше сағат болды?
2 - топ. Дүкенге 30 қап құмшекер және 25 қап күріш әкелінді. Оның 15 қабы сатылды. Дүкенде неше қап қалды?
3 - топ. Саябақта 30 ағаш отырғызылды. Бірінші күні 15 ағаш, екінші күні 7 ағаш отырғызылды. Үшінші күні неше ағаш отырғызылды?
4 - топ
Демалыс орнында маусым айында 35 бала, ал шілде айында оған қарағанда 15 бала артық демалды. Екі айда барлығы неше бала демалды?
Дискриптор:
- есептің қысқаша шартын құрады/
сызбасын сызады;
- шешу жолының бірінші амалын таңдап, өрнек құрастырады;
- бірінші өрнектің мәнін табады;
- шешу жолының екінші амалын таңдап, өрнек құрастырады;
- екінші өрнектің мәнін табады;
- есептің жауабын жазады.
Постер, маркер
Сергіту сәті
2 минут «Қаражорга!»
би билеу
«Қаражорға!» биі
Дәптермен жұмыс: Жұптық жұмыс «Көтермек»
Өрнекті жазып, олардың мәнін тап.
1. 50 мен 23 сандарының қосындысына 17 - ні қос
2. 15 - ке 35 мен 25 сандарының айырмасын қос
3. 100 - ден (25 - 25) сандарының айырмасын азайт.
Қб. «Төс қағыстыру»
Дискриптор
- өрнек жаазады
- өрнектің мәнін табады
Аяқталуы 5минут Шағын тест. «5 тас» ойыны
1. 7 онд 5 бірліктен тұратын санды көрсет
А. 57
Ә. 75
Б. 70
2. 89 санының бірлігін көрсет
А. 8
Ә. 9
Б. 10
2. 79 бен 70 сандарының айырмасын тап
А. 79
Ә. 9
Б. 70
4. 23 пен 42 сандарының қосындысын тап
А. 65
Ә. 55
Б. 45
5. Екі немесе одан да көп амал арқылы шығарылатын есеп
А. Жай есеп
Ә. Құрама есеп
Б. Теңдеу
Қалыптастырушы бағалау. Өз - өздерін бағалау
Кері байланыс:
Тест
Үйге тапсырма: қайталау
Өткенді бекіту
- Лаура89
- 28 желтоқсан 2020
- 3041
- 0
- 0
Ілмек сөздер: математикадан сабақ жоспары, екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмдерін қолдану
Ұқсас жаңалықтар:
Тест 5 - сынып математика
1. 32 және 17 сандарының көбейтіндісі санды өрнек түрінде жазыңдар. А) 32 * 17 Б) 32: 17 С) 32 – 17 Д) 32 + 17 2. х пен 15 санының айырмасының мәнін...Математикалық жатжазу 4 сынып
4 - сынып № 1 тапсырма Өрнектің мәнін тап. 1. 8 бірл. ІІІ кл, 204 бірл. ІІ кл, 7 бірл. І кл тұратын санды жаз. 2. 7 бірл. 6 - шы разрядта, 3 бірл. 5...Математикалық жатжазу 3 сынып
Өрнектің мәнін тап. 1. Қандай сан 5 - тен 8 есе көп болады? 2. 45 санын 9 есе кеміт. 3. 36 мен 4 - тің бөліндісін тап....Математикалық жатжазу 2 сынып
Өрнектің мәнін тап: 1. Бір таңбалы сандар нешеу? Екі таңбалылар ше? 2. 10, 11, 238, 5051, 7002 сандарының қосындысын тап....Тест жұмыстары 5 cынып
Қарағанды қаласы, № 6 ЖББОМ математика пәнінің мұғалімі Канторбаева Шану Ракишевна...Пікірлер: 0
Пікір білдіру
Ақпарат
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.