Сабақтың мақсаты: Көкөніс аттарына байланысты сөздерді меңгерту.
Сабақтың міндеттері: Грамматикалық формада жүйелі сөйлеуге жаттықтыру.
Тән дыбыстарды дыбыстау, ойлау қабілеттерін дамыту.
Балалардың еңбекті құрметтеу, еңбек адамдарына деген сүйіспеншілік сезімдерін арттыру.
Сөздік: жасыл, қызыл, дәмді, сары, ащы.
Көрнекті құралдар: тақырыптық суреттер, муляждар, ойыншық кірпі, ӘД - 19 бет, жеке карточкалар.
Әдіс - тәсілдер: қайталау, кездесу, ӘД жұмыс, ойнату, сұрақ - жауап, жеке жұмыс, рефлексия
Сабақ түрі: Кездесу
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Күндел. қайтал. сөздер. Нұсқаулар.
- Сенің атың кім?
- Менің атым Ваня.
- Қазір қай жыл мезгілі?
- Күз мезгілі.
- Оля, есікті жап.
- Данил, орындыққа отыр. (т. с. с.)
Өткен сабақты еске түсіру.
Д/о «Топтастыр»
Мақсаты: Үйренген сөздерді естеріне түсіріп, сұраққа дұрыс жауап беріп, топтастыра білу.
Балалар екі топқа бөлінеді. Ортадағы жеміс - көкөніс муляждарын алады. Топтастырып болғасын ортаға спикер шығады, қорғайды, көмек керек болса қалған балалар көмек көрсетіп отырады.
Жемістер (суреті көрсетіледі)
Көкөністер (суреті көрсетіледі)
ІІ. Жаңа сабақ. Тақырыбын, мақсатын айту.
1). Қонаққа қуыршақ «Күнсұлу» келеді. Балалармен амандасады.
- Мені әже бақшаға жіберді. Менімен бірге жүріңдер.
2) Белгіленген жолмен жүреді
Д/о «Неге ұқсайды?»
Мақсаты: ойлау қабілетін дамыту (үшбұрыш, дөңгелек (шеңбер), сопақ, жүрек тәрізді фигуралардың суреттері)
- Мынау сәбіз. – Мынау қияр. – Мынау алма. – Мынау қызылша
3) Балалар «кірпіні» кездеседі. «Кірпі» не әкетті?
«Қуыршақ» жаңа сөздермен таныстырады.
- жасыл қияр, сары пияз, қызыл қызанақ, ащы пияз, дәмді сәбіз.
(жаңа сөздерді әуенге салып айтқызу)
4) Фонетикалық жаттығу. «Ә» артикуляциясын қайталау.
- біз – біз – ектік сәбіз
- дәм - дәм - дәмді сәбіз.
Деңгейлік тапсырмалар:
Назар аударыңыз! Жасырын мәтінді көру үшін сізге сайтқа тіркелу қажет.