Тақырыбы: Шама және оларды өлшеу. Санның және шаманың өлшемі.
Мақсаты: шама өлшемдері туралы білімдерін тиянақтау; есептеу дағдысын жетілдіру; әр түрлі есептерді шығара білу дағдысын нығайту; логикалық ойлау қабілетін дамыту. Халықтық педагогика элементтерін қолдана отырып, үнемділікке, шапшаңдыққа баулу.
Түрі: білімін жетілдіру сабағы.
Типі: Саяхат - топтық жұмыс.
Әдісі: сұрақ - жауап, талдау, іздену, салыстыру.
Көрнекілігі: интерактивті тақта(флипчарт), топ атаулары, жетондар.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
1. Амандасу, оқушы зейінін сабаққа аудару.
2. Психологиялық әзірлік: /2 бет/
2030-дың біз - барысымыз,
Жетістікке бастайды әр ісіміз.
Егеменді елімізді көрсетеміз,
Жақсы оқу бәріміздің парызымыз.
Оқушыларды топқа бөлу.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: (І. Өткен шаққа саяхат) /6 бет/
№ 5.
ІІІ. Білімін тексеру:
Сөйлемдерді толықтыр:
1. Үнді пілінің массасы – 7... (т)
2. Баланың салмағы - 36... (кг)
3. Тауық жұмыртқасының салмағы – 60... (г)
4. Ең кішкентай құс – колибридің салмағы - 35... (г)
«Кім жылдам?
1. Кітаптың 400 беті бар. Қыз кітаптың 1/8 бөлігін оқып шықты. Ол кітаптың неше бетін оқыды?
2. Телебағдарлама сағаттың 1/3 бөлігіне созылды. Сонда ол неше минутқа жүргізілді?
3. Пойыз 45 шақырым жүріп өтті. Бұл жолдың ½ бөлігі. Ол барлығы қанша шақырым жүруі тиіс?
4. Торт пісіру үшін 500 г қант керек. 7 тортқа қанша қант керек?
ІV. Жаңа сабаққа мақсат қою. /9 б/
1. Үш аптада қанша күн бар? Ш
2. Газет15 теңге тұрады, осындай 4 газет қанша тұрады? А
3. 2 жарым сағат қанша минутты құрайды? М
4. Ұзындық өлшем бірліктері? А
5. Астана қаласындағы «Бәйтерек» ғимараты 1997 жылы салынды. Л
6. Оның биіктігі....? 97 метр А
7. Құлып 3, 2 және 4 сандарынан құралған кодтың көмегімен ашылады. Белгілісі 400 – ден үлкен тақ сан. Осы кодты атаңдар? (423) Р
ШАМАЛАР Шамаларды пысықтау
V. Жаңа сабақ: (І. Осы шаққа саяхат) / 10 б/
№ 7. Біртіңдеп ірірек бірлікке көш.
9 000 000 000 мм =...... см =.... дм...=м.... =км
№8. Салыстыр:
"Кім тапқыр" ойыны
2 км 215 м 4 дм 9 см 2 мм 5215 м4 дм 9 см 2 мм
6 км 3000 м 100 000 мм 11 км
215 м 400 дм 5000 мм 260 000 мм
4 800 000см 40 км 3000 м 40 000 дм 2 000 000 мм
400 дм 500 см 34 м 70 дм 300 см 2000мм
6 м 7 дм 2 см 6 м 7 дм 1 см
№9 (ауызша)
½ бөлігін тап:
50 см, 500 м, 5 см, 5 мм.
¼ бөлігін тап:
2 см 5 мм, 25 см, 250 м, 2, 5 мм
№ 10. /13 б/
Сергіту сәті: Том и Джерри
№ 11
№12 ( ауызша)
Деңгейлік тапсырма:
І деңгей:
4 ²+ 5² = 16 + 25 =41
7² - 3² = 49 - 9 = 40
2² * 8² = 4 * 64 = 256
ІІ деңгей:
Велосипедші 24 км/сағ жылдамдықпен 4 сағат жүрді. Осы уақыт ішінде ол қанша қашықтықты жүріп өтті? S=VT = 24*4 = 96 км
ІІІ деңгей:
76 * Х = 38* 50
76 * Х =1900
Х =1900 / 76
Х =25
VІІ. Бекіту:
Бүгінгі сабақта не істедік?
Саған не ұнады?
Не қиын?
Не оңай?
VІІІ. Үйге тапсырма: (ІІІ. Келер шаққа саяхат)
№ 13. 241 бет.
Бағалау
Шама және оларды өлшеу. Санның және шаманың өлшемі
- Manat
- 6 қазан 2013
- 23165
- 0
- 0
Ілмек сөздер: Шама және оларды өлшеу, санның және шаманың өлшемі
Ұқсас жаңалықтар:
Жылдамдықты табуға берілген есептер
Жылдамдықты табуға берілген есептер Математика 4 сынып...Көбейту мен бөлуді қайталау
Сабақ типі: Көбейту және бөлудің кестелік жағдайы туралы білімдерін бекіту. Білімділік: көбейту және бөлуге берілген есептерді шығару дағдылары...Математика 3-сынып, Тест
Маңғыстау облысы, Мұнайлы ауданы, №7 орта мектептің бастауыш сынып мұғалімі Қазтұрғанова Мейрамгүл....Шамалар
Қызылорда қаласы №217 Б. Шалғынбаев атындағы орта мектептің бастауыш сынып мұғалімі Жақсыбаева Гүлдана Бауыржанқызы...Логикалық есептер
Атырау қаласы, №2 орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Махимова Раушан Мубаракқызы...Пікірлер: 0
Пікір білдіру
Ақпарат
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.