Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Симметрия ұғымын ұғындыру, түзуге қатысты симметриялы нүктелерді салуды, түзуге қатысты фигуралар салып үйрету;
Дамытушылық: Оқушылардың ойын дамыту, іздемпаздық қасиеттерге жет елеу, мәдени өрісі кең адамгершілігі мол азамат қалыптастыру;
Тәрбиелілік: Оқушыларды дәлдікке, ұқыптылыққа, шыдамдылыққа, еңбекті сүюге тәрбиелеу.
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, сын тұрғысынан оқыту, деңгейлеп саралап түсіндіру
Сабақтың көрнекілігі: сызбалар, интерактивті тақта
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру
II. Үй тапсырмасын тексеру (1162 есеп)
Еске түсіру стратегиясы
Координаталар жүйесі дегеніміз не?
Декарттық координаталар жүйесі деп аталу себебі неде?
Нүктенің координаталар деп нені айтамыз?
График дегеніміз не?
Қозғалыс графигі арқылы уақытқа сәйкес қандай шаманы табуға болады?
III. Ой шақыру стратегиясы
«Симметрия» грек сөзінен алынған, ол «гармония сөзі сияқты бірдей өлшемділікті, белгілі бір реттілікпен орналасқан деген ұғымды білдіреді.
Симметрия әр түрлі болады. Симметрияның ең қарапайым түрі – түзуге қатысты симметрия. Егер түзу бойымен бүктегенде жазықтықтағы екі фигура бір-бірімен беттесетін болса, ондай фигуралар түзуге қатысты фигуралар деп аталады. Симметриялы фигуралар өзара тең болады. Егер түзу фигураны симметриялы екі бөлікке болса, онда ондай фигура осьтік симметриялы фигура деп аталады.
Атырау қаласы,
№35 мектеп-гимназиясының
математика пәні мұғалімі
Калмуханова Самал Кудайбергеновна
Назар аударыңыз! Жасырын мәтінді көру үшін сізге сайтқа тіркелу қажет.