Ашық сабақ
Сабақ тақырыбы: Қорытынды сабақ
Сабақ мақсаты: Оқушыларды ізденімпаздыққа, өз бетінше еңбектенуге, білімдерін тереңдңтң түсулеріне тәрбиелеу
Сабақ әдісі: сұрақ- жауап, іздену
Сабақ түрі: Сайыс сабақ
Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ.Ойын шартымен таныстыру
Әсемпаз болма әрнеге,
Өнерпаз болсаң арқалан.
Сен де бір кірпіш дүниеге,
Кетігін тапта бар қалан -
деген Абай атамыздың сөзін қайталай келе ойын шартын түсіндіре кетсек. Сайыс 6 кезеңнен тұрады.
І кезең «Тақырыпты меңгерту» оқыта үйрету
І. Паскаль тіліндегі жиымдар
ІІ. Коп өлшемді жиымдар
Сағат тілінің бағыттарымен әр қайсысы тақырыпты жалғастырып айтады.
ІІ кезең « Полиглот » Полиглотта әр түрлі сұрақтар берілген, оған оқушылар қазақ –оры ағылшын тілінде жауап беруге тиіс. Қазақ және орыс тілдерінің жауаптарына 1 ( бір) балл, ағылшын тіліндегі жауапқа 3 (үш) балл беріледі.
ІІІ кезең Деңгейлік тапсырма: Компьютерде орындау
Карточка бойынша деңгейлік тапсырмалар орындау. (есептер шығару)
IV кезең «Бәйге » Пән аралық сұрақтар
Берілген сұраққа бірінші болып қол көтерген оқушы жауап береді, егерде жауап дұрыс болмаса келесі қол көтерген оқушы жауап беруге мүмкіндігі бар. Әр жауап 3 баллдан есептеледі.
V кезең « Ғажайып жетілікте » оқушылар әр тор көзден сұрақтарды сандар бойынша таңдайды, жауап берген жағдайда сол балдық жүйе беріледі.
VI Қорытындылау . Жеке тапсырма « тест »
ІІ кезең «Полиглот»
1. Латынның түсіндіру, баяндау, мәлімет деген ұғымдарды білдіретін сөзі (ақпарат – информация - information )
2. Компьютерге мәтін, текст енгізуге арналған құрылғы( Пернетақта – клавиатура - keyboard )
3. Бұл перне меңзердің оң жағында орналасқан символды өшіреді( Өшіру- удалить -delete)
4. Компьютер пернетақтасында неше перне бар? ( Жүз бір – сто один – One hundred one)
5. Бұл пернелерді ішіндегі ең ұзын перне, ол символдарды бір –бірінен
ажырату үшін қолданылады. (Бос орын - пробел-proble)
6. Жақтаулармен шектелген экрандағы төрт бұрышты аймақ.(терезе - окно-windaws)
7. Терезенің төрт жағынан қоршап тұрған жақтаулар не деп аталады? (шекара-Граница-Border)
8. Өшірілген файлдар қалай сақталады?(себет – корзина-basket)
9. Оның жұмысы үшін аздаған ғана жад қажет , өте кішкентай мәтіндік редактор .(кітапша-блокнот-notebook)
10 .Бағдарламалар мәліметтер немесе олардың бөліктері
(қапшық-папка- file)
ІІІ кезең Деңгейлік тапсырма: Жеке жұмыс
Карточка бойынша деңгейлік тапсырмалар орындау.
IV кезең « Бәйге » Пән аралық сұрақтар
І - топ
Информатика
1.Компьютердің миы
2.Компьютердің ішкі жады
3. Геометрия. Үшбұрыштың ішкі бұрышының қосындысы нешеге тең?
4.Химия. Сутегіні лабораторияда қалай алады?
5.Тарих. Қазақтың соңғы ханы кім?
6. Психология қай тілден шыққан?
ІІ - топ
1.Бұл адам ойлауының түрлері мен заңдары туралы оның ішінде дәлелдеуге болатын пікірлердің заңдылықтары туралы ғылым.
2. География. Әртүрлі газдардың қосындысы не ..... деп аталады?
3.Физика. Табиғаттағы ең төменгі шектік температура нешеге тең?
4. Қазақ әдебиеті. Өлеңді аяқта және кімнің сөзі?
Таза мінсіз асыл тас.....
5. Информатика. Вирустарды жоюға және табуға мүмкіндік беретін
программа.
6.Кино жұмбақ.( Менің де атым қожа)
V кезең «Ғажайып жетілікте »
Ғалымдар
10- Компьютердің атасы
20- XVII ғасырдың басында логарифм түсінігін енгізген шотландиялық математик
30- Тарихтың атасы кім?
Тарих
10- Бұл санау құралын гректер мен Батыс Еуропалықтар «абак» деп, қытайлар « суанпан» деп атаған, ал жапондықтар не деп атаған
20-Шыңғысханның 150 мың қолы Ертістен Сырдарияға аттанған жылы?
30-Ада Лавлейс Бэббидж машинасына бағдарламасын қай жылы жазды?
Информатика
10- Адам ақпаратпен не істейді
20- Біздің елдегі ЭЕМ – ді кім, қай жылы ашты?
30- Жиым параметрлерін ата
Әртүрлі
10 – Бір килобайт неше байтқа тең?
20 - Ауыз әдебиет түрлері
30 – Тікбұрышты үшбұрыштың қабырғаларын ата
VI Қорытындылау. Жеке тапсырма «тест»
Интерактивті тақтада тест тапсыру
Қорытынды сабақ
- Куралай
- 5 наурыз 2012
- 26326
- 0
- 0
Ілмек сөздер: Информатика, ашық сабақ
Ұқсас жаңалықтар:
Жас информатиктер (сайыс)
С. Қожанов атындағы жалпы орта мектебінің информатика үйірме жетекшісі: Шайхстамова Калима...Компьютердің негізгі құрылғыларының міндеттері мен мүмкіндіктері
Сабақтың тақырыбы: Компьютердің негізгі құрылғыларының міндеттері мен мүмкіндіктері. Сабақтың мақсаты: Білімділік: компьютердің құрамына кіретін...Үздік информатика тобы
Оқушылардың ойлауын, компьютерлік сауаттылығы мен іскерлігін, танымдық қабілетін, логикалық сауаттылығын арттыра отырып, олардың пәнге деген...Алғыр достар
Тақырыбы: «Алғыр достар» сайысы...Тапқыр достар
Қызылорда облысы, Қазалы ауданы, Жалантөс ауылы Қ.Пірімов атындағы №103 орта мектеп информатика пәні мұғалімі Тажибаева Шолпанай Бибитовна Мақсаты:...Пікірлер: 0
Пікір білдіру
Ақпарат
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.