Жамбыл облысы, Жуалы ауданы, Б. Момышұлы ауылы
№1 Г. Орджоникидзе атындағы мектеп – гимназия
Омарова Айдаргуль Кемелханқызы
Пәні: Информатика
Пән мұғалімі: Омарова А. К.
Сыныбы: 8
Сабақтың тақырыбы: «Фотошоп»
Мақсаты:
Фотошоп бағдарламасында өткен тақырыптарды бекіту, оқшылардың білім – білік дағдыларын тексеру;
Міндеттері:
Фотошоп бағдарламасы туралы теориялық білімдерін тексеру;
Практикалық жұмыс жасату арқылы оқушылардың практика жүзінде қолдану шеберлігін анықтау;
Шығармашылық деңгейін бақылау және бағалау.
Сабақтың типі: Бекіту сабағы
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Құрал – жабдықтар, көрнекті құралдар:
Компьютерлер, Фотошоп бағдарламасы, интерактивті тақта
Сабақтың кезеңдері:
І кезең ІІ кезең ІІІ кезең ІҮ кезең Ү кезең
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылардың өзін - өзі таныстыру;
Жарыс сабағының шарттарымен танысу;
Жарыс сабағының шарты:
Сабақ негізгі 3 кезеңнен тұрады. Шарт бойынша әр кезеңде оқушы өзінің білімін көрсете білуі тиіс.
ІІ. Теориялық білімдерін анықтау: Сұрақтар беру арқылы оқушылардың теориялық білімдерін анықтау. Әр дұрыс жауапқа 1 балл беріледі.
1. Фотошоп бағдарламасы дегеніміз не? Оның негізгі қызметі?
2. Бағдарламаны қалай іске қосамыз?
3. Бағдарлама терезесінде қандай объектілер орналасқан?
4. Tав пернесін басқандай қандай әрекет орындалады?
5. Окно (терезе) менюы арқылы қандай командаларды орындай аламыз?
6. Adobe Photoshop бағдарламасында жаңа құжат құру үшін орындалтын әрекеттерді ата?
7. Жаңа файлды сақтау үшін орындалатын әрекеттер?
8. Қосымша жұмыс терезелерін қалай іске қосамыз?
9. Мәтінді енгізу үшін қандай құралды пайдаланамыз?
10. Қабаттармен жұмыс жасау үшін меню жолындағы қандай команданы пайдаланамыз?
11. Фотошоп бағдарламасында графикалық файлдың қандай типімен жиі жұмыс атқарамыз?
12. Құралдар тақтасында қанша құрал бар? Негізгісі қаншау және барлығын қосқанда қаншау?
13. Инструмент прямоугольная область (төртбұрышты аймақ құралы)
14. Нұсқағыш немесе жылжытқыш
15. Лассо (Лассо - ерекшелегіш, Полигонное лассо – полигондық ерекшелегіш, Магнитное лассо – магниттік ерекшелегіш).
ІІІ. Практикалық жұмыс жасау бөлімі: Әр оқушыға жеке таңдауына қарай бояуға сурет беріледі. Суреттер «Суреттер жинағы» қапшығында жұмыс үстелінде орналасады. Көп суреттің ішінен таңдаған суретті жеке файлға орналастыру қажет және оны бояғаннан кейін сақтау қажет. Суреттерді оқушылар түстер палитрасы арқылы бояп, оларды нақышына келтіріп, орындаған жұмыстарын 7көрсетеді.
ІҮ. Шығармашылық жұмыс жасау бөлімі: Әр оқушы таңдаған тақырыпқа сай коллаж жасайды. Коллажқа қажетті суреттер «Фотошоп» қапшығында орналасады. Коллаждың мағынасына, сапасына, көркемдік безендірілуіне қарай бағаланады.
Ү. Ой қозғау
ҮІ. Қорытындылау, бағалау.
Теориялық, практикалық және шығармашылық кезеңдері бойынша баллдар саны есептелінеді. Бағалау, марапаттау рәсімі жүргізіледі.
bilim. idhost. kz
Фотошоп мүмкіндіктері
- Айдаргуль
- 7 ақпан 2013
- 10007
- 0
- 0
Ілмек сөздер: Фотошоп мүмкіндіктері, информатика
Ұқсас жаңалықтар:
Power Point бағдарламасы (бекіту сабағы)
Сабақтың мақсаты: Power Point бағдарламасынан өткенді қайталау мақсатында оқушылардың теориялық білімдерін практикалық жұмыстармен ұштастыру ●...Power Point Жан бітірімді баптау
Жамбыл облысы, Жуалы ауданы, Б. Момышұлы ауылы №1 Г. Орджоникидзе атындағы мектеп – гимназия Омарова Айдаргуль Кемелханқызы...Фонограф бағдарламасы
Жамбыл облысы, Жуалы ауданы, Б. Момышұлы ауылы №1 Г. Орджоникидзе атындағы мектеп – гимназиясының информатика пәні мұғалімі Андабекова Құралай...Adobe Photoshop CS5. ІІ - Саты
Бұл видекурстан сіздер фотошоп программасын тереңірек үйренгіңіз келсе, таптырмайтын дүние. Сондықтан бірінші бөлімін оқып, үйреніп, екінші бөлімінде...Adobe Photoshop CS5. І - Саты
Фотошоп программасын үйремін деушілерге арналған видеокурс. Бұл видеокурстан сіздер суретті өңдеудің барлық қыр - сырларын үйренесіздер....Пікірлер: 0
Пікір білдіру
Ақпарат
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.