Сабақтың мақсаты:
Білімділік: АӨК, өсімдік шаруашылығы, мал шаруашылығы, жеңіл өнеркәсіп, тамақ өнеркәсібі жайлы білімдерін қорытындылау.
Дамытушылық: Географиялық сауаттылықтарын арттырып, ойлау қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелік: Экологиялық тәрбие беру.
Сабақ түрі: қорытынды сабақ
Сабақта қолданылатын көрнекілік:
Қазақстан Республикасының саяси, физикалық, экономикалық картасы, интерактивті тақта, слайдтар, бейне таспа, карточкалық сұрақтар, көрші хаты, 10 компьютер.
Сабақта қолданылатын әдіс - тәсілдер: СТО технологиясы, стратегиялары, сұрақ - жауап әдісі, оқушылардың ауызша баяндауы.
3. Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
а/ сәлемдесу
Эпиграф:
«Білекке сенген заманда - ешкімге есе бермедік,
Білімге сенген заманда – қапы қалып жүрмейік»- деп Абылай хан айтқандай бүгінгі сабақта білімдерің өрге жүзсін!
б/ оқушылардың сабаққа әзірліктері бақылау
- Көңіл – күйлерің қалай?
- Жақсы
Бүгінгі сабақта жүргізуші - мен
Бақылаушы - сынып ішінде топ басшылары білімдеріне сарап жүргізеді, мемлекет басшылары, фермерлер, бизнесмендер және қарапйым малшылар мен егіншілер деп септейік, ал сендер үш топ –
1 топ «Рахат» кондитер комбинаты
2 топ - «Textilles. kz» корпорациясы
3 топ - «Айтас» фирмасы боласыңдар, неге ойлай екендігін түсіндіреді.
Мұғалім сөзі:
Сыналатын тағы бір келді кезің,
Несібеңнен көрерсің енді өзің.
Қандайдағы сұрақтар кезіксе де,
Ең бастысы өзіңде болсын төзім, дей отырып баршаңа сәттілік тілеймін.
Топ басшылармен таныстыру.
1 топ
Еламан
Нұржан
Еркебұлан
Сабина
Гүлжан
Аида
2 топ
Мақсат
мұхаммед
Санжар
Мадина
Сәния
3 топ
Мұхамеджан
Құралай
Дастан
Еркежан
Әйгерім
Алмас
ІІ. Ой қозғау: «Геометриялық бас қатырғы»- Терминдер әлемі
Оқушыларға фигуралар басында бар сөздер беріледі. Шыққансөздер қандай тақырыптар өткендігі шығады.
- Агроөнеркәсіптік кешен
- Ауыл шаруашылығы
- Мал шаруашылығы
- Өсімдік шаруашылығы
- Жеңіл өнеркәсіп
- Тамақ өнеркәсібі
«Көрші хаты»
9 а сынып оқушыларының атынан «Жетілік» деп аталатын сын сұрақтарын ұсынамын:
1. Агроөнеркәсіптік кешен дегеніміз не?
2. АӨК негізгі мақсаты?
3. АӨК негізгі салалары?
4. АӨК жетекші саласы?
5. Қазақстандағы жер реформасына байланысты а/ш неше санатқа бөлінеді? Қандай?
6. А/ш – ң өнеркәсіптен ерекшелігі не?
7. Жағдаят сұрақ: А/ш басты проблемалары не?
ІІ. Мағынаны ашу.
1. «Орнын толтыр!» Берілген тірек сызбаны толтыру.
2. «Сиқырлы сандар»
3. «Семантикалық карта»
4. «Географиялық білім алаңына үлесім»/ 3 оқушы эссе
Сергіту сәті.
5. Шығармашылықтарын бақылау, үйден әзірленген топ жобасын сұрау.
ІІІ. Ой толғаныс
Компьютерге тест орындау. 2 нұсқа, әр нұсқа 10 сұрақтан тұрады.
ІҮ. Қорытынды. Бақылаушыға сөз. Рефлексия 2 жұлдыз, 1 ұсыныс
Бағалау.
Қазақстанның агроөнеркәсіптік кешені
- mergazina1981
- 13 сәуір 2014
- 7700
- 0
- 0
Ілмек сөздер: Қазақстан, агроөнеркәсіптік кешен
Ұқсас жаңалықтар:
Шығыс Қазақстан географиялық орны
Шығыс Қазақстанның өзіне тән ерекшеліктерін түсіндіру...Орталық Қазақстанның шаруашылық географиясы
Білімділік мақсаты – Орталық Қазақстан экономикалық ауданның ауыл шаруашылығы мен өнеркәсіп географиясына тоқталу, өнеркәсіпті мамандандыру және...Ауыл шаруашылығының жалпы сипаты. Өсімдік шаруашылығының географиясы
Білімділік мақсаты – Ауыл шаруашылығының маңызын ашып көрсету, аграрлық қатынастар мен ауыл шаруашылығының даму бағыттарын анықтап, сипаттама беру....Солтүстік Қазақстанның шаруашылық географиясы.
Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы №14 ОЖББМ география пәнінің мұғалімі Жолмуханова Айгул Салимовна...Азияның жетекші елі –Жапония
Оңтүстік Қазақстан облысы, Қазығұрт ауданы Комсомол жалпы орта мектебі География пәнінің мұғалімі: Есенбаева Зинура...Пікірлер: 0
Пікір білдіру
Ақпарат
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.