Сабақтың тақырыбы: Сабақтың түр өзгерістері
Мақсаты: 1) оқушыларды сабақтың түр өзгерістерімен таныстырып, түрі өзгерген жер үсті (өркендер) сабақтар мен өзгерген жер асты өркендерді айыра білуге үйрету;
2) Оқушыларды өз бетімен жұмыс істеуге үйрету, інжугүл, картоп, пияз өсімдіктерінің бөлімдерін көрсете алуларын қадағалау;
3) Оқушылардың пәнге қызығушылығын арттыру.
Сабақтың типі: Аралас сабақ
Сабақтың түрі: Жаңа сабақты меңгерту
Көрнекілігі: кесте, суреттер, кеспе қағаздар, пияз, картоп, інжугүл, қазтабае, таңқурай ( кеспе шөптер, семантикалық карта)
Қолданылған технология: сын тұрғысынан ойлау.
Әдіс - тәсілдер: жекелей, топтық жұмыс.
Сабақтың өту барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың назарын сабаққа аудару
2. Негізгі бөлім:
1) Үй тапсырмасын тексеру
1. Сабақтың бойлай өсуі дегеніміз не? Жергілікті материал бойынша үйде қандай шырпу жұмысын жүргізесің? Қандай ағашқа, бұтаға жүргіздің?
2. Сабақтың жуандап өсуін қандай тәжірибе арқылы оқып білдік?
3. Жылдық шеңбер және жылдық қабат дегеніміз не? Тәжірибеден неше жастағы ағаштарды көрдік.
4. Егер орманда адасып кетсең оңтүстік пен солтүстікті қалай анықтайсың?
5. Су мен минералды тұздардың сабақ бойымен қозғалуы. Сыныпта жасалған №1 тәжірибені зерттеу. Өткен сабақта ақ түсті герань гүлінің қаламшесін алып стақанға қызыл бояу тамызып төрт күнге қойдық. Келесі осы сабақта гүліміз қызыл түске боялды.
6. Сабақ бойымен органикалық заттардың қозғалысын тәжірибе арқылы дәлелдеу.
Жаңа сабақ.
Сабақтың түр өзгерістері туралы қысқаша мәлімет беру
Назар аударыңыз! Жасырын мәтінді көру үшін сізге сайтқа тіркелу қажет.