Қызылорда облысы, Қазалы ауданы, Қазалы ауылы,
№100 орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі
Бердешева Жадыра Молыбекқызы
Сабақтың тақырыбы: Геометриялық фигуралар
Сабақтың мақсаты:
1) Оқу материалын қайталау,негізгі тақырыптар бойынша алған білімдерін тереңдете түсу.
2) Оқушылардың жұмыс істеулерін, логикалық ойлау қабілеттерін дамыту.
3) Оқушыларды алғырлыққа тапқырлыққа тәрбиелеу.
Сабақтың барысы:
1 Ұйымдастыру кезеңі
2 Қазір бізде математика сабағы
Сабағымыздың ұраны: «Ақыл ойды тәртіпке келтіретін математика сондықтанда оны оқу керек».
Бүгін сабақта біз 1) Ауызша есеп шығарамыз
2) Кім жылдам ойын ойнаймыз
3) «Кім тапқыр» фигуралар сайысы
4) тест сұрақтары
«Менің көңіл күйім»
- Балалар мен сендердің көңіл күйлеріңді білгім келеді. Мына сүретке қараңдар. Мұнда балалардың көңіл күйлері белгіленген. Енді өздерін қандай көңіл-күйдемін деп ойлайсыңдар, алдарыңдағы парақтарға соны саласыңдар (өте жақсы, жақсы, орташа).
2) Енді балалар қазір ауызша мен сендерден көбейту кестесін сұраймын:
«Кім жылдам ойын ойнаймыз»
3) Қазір дәптерлерімізді ашамыз, қаңтардың 20 сі.
Тапсырма: тақтада геометриялық фигуралар бұл қандай фигуралар. (төртбұрыш және үшбұрыш). Оның периметрін ауданың табу.
4) «Өнім бе әлде түсім бе?»
5) Енді қоларыңды партаға қойып көздеріңді жұмыңдар.Сендер ұйықтап жатырсыңдар,,ұйықтағанда түс көресіңдер, түстерінде айға , күнге және т. б планетаға сапар шегесіңдер. Біреулерін айға,біреулерін күнге бардыңдар. Ондағы өмірді көріп, дем алдыңдар сергіп күш жинадыңдар. Ал енді мектеп планетасына келдіңдер.
Тапсырма: ЕД – кесіндісінің ұзындығы әр түрлі тәсілмен тап.
(2+3)*2 2*2+2*3
«Кім тапқыр сайысы» Фигуралар сайысы
Тақтада а) ненің сүреті?
Осы фигураларды нүктелерін айтыңдар
Кесіндісің атандар
Бұрыштарын ата
5) Келесі сүрет (адамның сүреті). Бұл сүретте қандай геометриялық фигуралар бар.
(үшбұрыш дөңгелек) үшбұрыш
дөңгелек
Тест сұрақтары:
6) Келесі тапсырма тақтада кесте. Осы кестені толтырамыз , тек қана жауабын жазамыз.
7*2
8*5
9*9
Карточкамен жұмыс:
Сөз есеп 1) Әуежайда -18 ұшақ
Тік ұшақ -6 есе кем
Әуежайда қанша тікұшақ бар
18:6
2) Бір кесіндінің ұзындығы 40см, ал екіншісінде одан 3 есе ұзын. Екінші кесіндінің ұзындығы неше см 40*3 120
Бекіту:
Үй тапсырмасы.
Бағалау:
Геометриялық фигуралар
- Ляска
- 13 қазан 2012
- 33352
- 0
- 0
Ілмек сөздер: Бастауыш сынып, геометриялық фигуралар
Ұқсас жаңалықтар:
Тік бұрышты параллелепипед және оның көлемі
Жалпы мақсаттар 1. Тік бұрышты параллелепипед туралы кеңінен түсінік беру. Тік бұрышты параллелепипед және оның көлемімен таныстыру. Текше мен...Шаршы (квадрат)
Шаршының мәнді белгілерін, яғни ең жақын тегін және түрлік ерекшелігін анықтайды және ажыратады. Ондықтан аттап кестелік қосуға және азайтуға қатысты...Білімді тиянақтау. Математика
Ақмола облысы, Целиноград ауданы, № 41 ОМ бастауыш сынып мұғалімі Дусенбаева Рауза Ареновна...Шаршының ауданы
Ақтөбе қаласы №1 орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі: Альсуеуова Гулбану...Бұрыш, тікбұрыш, тіктөртбұрыш
Ақтөбе облысы, Ойыл ауданы, Сапақкөл орта мектебінің мектепалды даярлық сыныбының тәрбиешісі Бисенгалиева Шаттық Жумаевна...Пікірлер: 0
Пікір білдіру
Ақпарат
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.