Ақмола облысы, Есіл ауданы,
"Свободный орта мектебі" КММ
Бастауыш сынып мұғалімі Ержан Төлеужан
Математика 3 сынып
Сабақтың тақырыбы: Санды және әріпті өрнектер
Мақсаты: Оқушыларға санды және әріпті өрнектер туралы ақпараттар беру. Оқушылардың іс әрекетін қатыстыру арқылы пәнге деген қызығушылықтарын, белсенділіктерін, ой өрісін кеңейту
Күтілетін нәтиже: Оқушылар санды және әріпті өрнектерді біледі, оларды ажырата алады, есептер шығару барысында талдай біледі.
Сілтемелер: Математика оқу кітабы, авторлары, Ә. Б. Ақпаева, Л. А. Лебедева Алматыкітап баспасы 2014ж
Сабақтың әдісі: түсіндіру, ойын, сұрақ - жауап, топтық жұмыс, СТО стратегиясы
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық дайындық Бөбектерім оқы, ойна!
Оқу білім саған пайда.
Кітабыңның шетін жыртып,
Сияменен бояп қойма!
Үй тапсырмасы
Тест жұмысы Берілген тест сұрақтарына жауап береді.
Қызығушылықты ояту.
«Тез ойла» ойыны №4 есепті шығарту ауызша, тағыда қосымша есептер беруге болады.
Мағынаны тану.
Оқулықпен жұмыс.
№1 Мына жазбаларды қай топтарға бөлуге болады?
Бір бағанға санды өрнектерді жазып, олардың мәнін тап. Екінші бағанға әріпті өрнектерді жаз
І топ Өрнек
Х+65=100 - 654,
965452=513 --------- а+456 ----------- R>987 ------- 78=78
124+68+45=237
(56 - 654)- 451= 259
a+456
d - 456
c - d+a
ІІ топ Теңсіздік
124+68+45? -------- (56+654)- 451 ------ 47<123 ------ c - d+a ------ d - 456
№2 Әріпті өрнектердің мәнін тап І топ
Сөзжұмбақ шешу. Топтық жұмыс
1. «Кем» ұғымынына қарсы ұғым.
2. Кіші ұғымына қарсы ұғым.
3. Сол ұғымына қарсы ұғым.
4. Екінші разрядтың атауы.
5. Ұзындық өлшем бірлігі.
6. Уақыт өлшем бірлігі.
№3 Есептерді шығар.
а) Әрқайсысының массасы 8 кг болатын 6 дорба картоп сатып алынды. 24 кг жұмсалды. Неше килограмм картоп қалды.?
Сатып алынды – 8 кг – 6 д (к)-? кг
Жұмсалды – 24 кг (к)
Қалды -? кг
Шешуі: 8кг*6= 48 кг (картоп) (к
48кг - 24кг=24кг (картоп))
Жауабы: 24 кг картоп қалды.
ә) Бөшкеде 100 литр су болды. Одан 7 литрден 9 шелек су алынды бөшкеде неше литр су қалды?
Болды - 100л су
Алынды – 7 л 9 ш су
? л
Қалды -? л су
Шешуі: 7л * 9 = 63л
100 - 63 = 37 л (су) (су)
Жауабы: Бөшкеде 37 л су қалды.
Әркім өз орындарында орындайды
Б) Бөшкеде 100 л су бар еді. Оның үстіне 7 литрден 5 шелек су құйылды. Бөшкедегі су неше литр болды?
Болды - 10 0л су? л су
Құйылды – 7 л 9 ш су -?
Шешуі: 7л * 5 = 35 л (су) 100 + 35 = 135 л (су)
Жауабы: Бөшкеде 135 л су болды.
№ 4 «Кім жылдам?». Орындаған тапсырмаң қанша болса, өзіңе сонша бал қой.
4*8, --------5*9,--------- 5*7, --------- 4*2, --------- 56: 7,
81: 9, ----- 16: 8, ------- 7*8, --------- 9*6, -------- 9*3,
0*2, ------- 4: 2, -------- 5*9, ---------- 0: 2, -------- 0*2,
№ 5 Бос орынға кестедегі сандарды қоя отырып, өрнектер жаз. Тиімді тәсілмен есепте.
Қорытынды: Семантикалық карта. Әр жауаптың қасына қосу таңбасын қой.
Үйге тапсырма
Толық нұсқасын жүктеу
Санды және әріпті өрнектер
- aiboll
- 24 ақпан 2016
- 28007
- 0
- 0
Ілмек сөздер: Санды және әріпті өрнектер, математика 3 сынып, сабақ жоспары
Ұқсас жаңалықтар:
Санды және әріпті өрнек. Бекіту
Санды және әріпті өрнек туралы алған білімдерін бекіту. Сөз есеп, амалдар ретін, баған түрінде қосу және азайту туралы алған білімдерін тиянақтау....Толық ондықтардан тұратын әріпті өрнектерді салыстыру
Ақтөбе облысы, Темір ауданы Кеңқияқ орта мектебінің бастауыш класс мұғалімі Турмагамбетова Акслу...Тест. Математика 2 сынып (III тоқсан)
Тест Математика 2 – сынып (III тоқсан)...Әріпті өрнектің мәнін табу
Шығыс Қазақстан облысы, Семей қаласы, Қ.Рысқұлбеков атындағы № 33 орта мектеп Бастауыш сынып мұғалімі Математика Сабақ тақырыбы: Әріпті өрнектің...Әріпті өрнектің мәнін табу
Атырау қаласы, №2 орта мектептің бастауыш сынып мұғалімі Махимова Раушан Мубаракқызы...Пікірлер: 0
Пікір білдіру
Ақпарат
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.