Сабақтың тақырыбы:
«Үш таңбалы санды бір таңбалы санға разрядтан аттап жазбаша көбейту.
Мақсаты: Оқушыларға үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейтуді үйрету. Разрядтан аттамай және аттап көбейту жолдарын түсіндіру.
Міндеттері:
- Көбейту амалына байланысты есептерді шығару біліктіліктерін жетілдіру.
- Мысалдарды, есептерді орындау барысында есептеу дағдыларын бекіту.
- Оқушылардың логикалық ойлауын арттырып, математикалық қызығушылығын дамыту.
- Шапшаңдыққа, алғырлыққа биімдей отырып, оқушылардың ақыл - ой белсенділігін дамыту.
Тәрбиелігі:
Оқушылардың білімділігі мен пәнге болған белсенділігін көтере отырып, ұлттық салт - сананы қалыптастырып, ұлттық дәстүрді құрметтейтін, патриоттық тәрбие беру.
Сабақтың түрі: аралас сабақ:
Әдіс тәсіл: үйрету, түсіндіру, кестемен жұмыс, танымдық тапсырмалар.
Көрнектілік: ребус, сөз жұмбақ, үлестірмелік қағаздар тағы басқа.
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру.
Тыңдаңыздар ұл қыздар,
Тыңдаңыздар ұл қыздар,
Бүгінгі болар сабақ
Күндегіден басқарақ.
Айналаңа зер салшы
Демек, бізде бар қонақ!
Силастықты іздеген,
Әдеп сақтар біз өрен,
Сыпайылық белгісі -
Иіліп сәлем берген
Атадан қалған ізбенен.
Тыңдаңыздар ұл қыздар,
Тыңдаңыздар ұл қыздар.
Қолдарыңды созыңдар
Алақанды ашыңдар
Қайсымыз «бес» алудан қашпаймыз,
Ендеше сабағымызды бастаймыз.
Күннің жады.
Көркем жазу.
123 123
Үй тапсырмасын тексеру.
Жаңа сабақ:
3 х 126
2 х 305
4 х 286
Қазына.
1-қазына.
Ы 80*3=
Р 60*2=
Ғ 100*5=
А 300*3=
Л 111*5=
Ы 600 :30=
Т 21*4=
З 450 :9=
А 560 : 7=
2 - қазына.
Мінсең желдей еседі,
Көңілің таудай өседі.
«Алып ұшар алысқа,
Ер қанаты»- деседі.
(Жүйрік ат)
Сөзесеп орындау.
Әкелінді - 136 жылқы.
Қоршаудағы жылқылар -? 2 есе көп.
Барлығы қанша жылқы болды?
136+136*2=272+136=408
Ж: 408 жылқы.
Сергіту сәті.
3 - қазына. Берен мылтық.
Логикалық сұрақтар.
1. Менің інім 1994 жылы 31 ақпанда туған. Ол қай жылы 31 ақпанда 20 жасқа толады?
2. Екі адам қалаға бара жатты. Қарсы алдынан 2 есе көп адамдар шықты. Сонда қанша адам қалаға барды?
4 - қа+ра+зы - ра+на.
ЕР+ТЕ - ТЕ ЖІ+ГІРУ - РУ+Т.
5 - қазына. Сұлу әйел.
1) ММ,..., ДМ, М.
2) Метр қандай өлшем бірлігі?
3) Сыйымдылықтың өлшем бірлігі?
>< = таңбалары қандай өрнектерде қолданылады?
4) а+5... қандай өрнек?
5) Қосу,..., көбейту, бөлу.
6) Бір ұшынан тұйықталған сызық?
7) Ауырлық өлшем бірліктерінің бірі?
С
Ұ
Л
У
Ә
Й
Е
Л
6 - қазына. Қыран, бүркіт.
157 - х=36*4 х - 38=12*3
Қорытындылау.
7 - қазына. Ілім - білім.
М 104*2=
Л 201*4=
Б 303*3=
І 404*2=
І 200*5=
Л 400*3=
І 213*3=
М 119*8=
І 200*7=
Өрнектің мәніндегі сандарды кему ретімен жазу.
Үйге тапсырма.
Бағалау.
Үш таңбалы санды бір таңбалы санға разрядтан аттап жазбаша көбейту
- altinay_nurbek
- 18 сәуір 2014
- 5885
- 0
- 0
Ілмек сөздер: Үш таңбалы санды бір таңбалы санға разрядтан аттап жазбаша көбейту
Ұқсас жаңалықтар:
Көп таңбалы санды екі таңбалы санға жазбаша бөлу және көбейту
Сабақтың мақсаты: 1. Білімділік: Көп таңбалы санды екі таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу туралы білімдерін қалыптастыру; қалдықпен бөлуді...Көбейту және бөлу
Көп таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша көбейту және бөлу, оларға амалдар қолдануды, кесіндінің ұзындығын, төртбұрыштың ауданын табу тақырыптарын...Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту
Сабақтың мақсаты: 1. Білімділік. Оқушыларға үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту тәсілдерін үйрету. 2. Дамытушылығы Оқушылардың ақыл - ойын,...Үш таңбалы санды бір таңбалы санға разрядтан аттап жазбаша көбейту.
Ақтөбе облысы, Темір ауданы, Кеңқияқ елді-мекені Кеңқияқ орта мектебінің мұғалімі: Турмағамбетова Ақсұлу Жеткерқызы...Бастауыш сыныптарына сабақ топтамасы
Шығыс Қазақстан облысы, Семей қаласы «№ 22 ЖОББ» КММ бастауыш сынып мұғалімі Габдуллина Асель Толеухановна...Пікірлер: 0
Пікір білдіру
Ақпарат
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.