Сабақтың мақсаты: 1) Білімділік: Жаңа тақырыпты меңгерту, диалог, сөйлем құрастыру.
2) Дамытушылық: Ойлау – қабілеттерін дамыту, белсенділіктерін арттыру. қызығушылықтарын ояту.
3) Тәрбиелік: дұрыс тамақтануға, тазалыққа тәрбиелеу.
Сабақтың әдістері: сұрақ – жауап, жұптық, ой – қозғау.
Сабақтың түрі: дәстүрлі.
Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі.
Амандасу. Оқушыларды түгелдеу.
Үй тапсырмасын тексеру. Сен қай дүкенге бардың? Диалог құру.
Жаңа сабақ.
- Сәлеметсіңдер ме, балалар! Отырыңдар.
- Қазір қандай сабақ басталды?
- Балалар, біз қандай тақырыптар өттік? (дүкен)
- Қандай дүкендер тақырыбын өттік?( ыдыс, азық-түлік, киім, ойыншық)
- Ал, нанды, сүтті, айранды қай дүкеннен барып аламын?
- Сатып алу үшін мен азық-түлік дүкеніне не істеймін? (барамын)
- Дұрыс, бүгінгі өтетін тақырыбымыз Мен азық-түлік дүкеніне барамын.
- Балалар, бүгін сабақта не істейміз?
Жоспар:
1. Сөйлем құру.
2. Диалог құру
3. Сөйлемге сұрақ қою
- Балалар, сендер үйде диалог құрып келген болатынсыңдар.
Кім оқиды? (үй тапсырмасын тексеру)
- Дүкен сөзіне қатысты қандай сөздер білеміз?
- Еске түсірейікші? Азық-түлік дүкенінде, ойыншық дүкенінде, ыдыс дүкенінде кім жұмыс істейді? Кім сатады? Нелер сатылады?
Сатып аламын
орналасқан тұрады сатушы
сатылады
дүкен сатады
нан. сүт, айран қанша? үлкен
1 – тапсырма
- ендеше, осы сөздерді қатыстырып, өткен тақырыптарды еске түсіріп 2 - 3 сөйлем құрастырыңдар.
2 – тапсырма құрастырған сөйлемдермен диалог құру.
3 – тапсырма. Мәтін беру
Мәтінді оқиды. Ұнаған сөйлемді таңдап, сөйлемге сұрақ қояды.
4 – тапсырма Тақтамен жұмыс.
- Осы сұрақтарға қарап сөйлем құрастыру. Үш жақта
Кім? Қайдан? Қандай? Не? Не істейді?
I ж Мен азық-түлік дүкенінен жұмсақ нан сатып аламын
IIж
IIIж
Қорытынды: Дүкен ойынын ойнау
Үйге тапсырма: мәтін құрастыру
Бағалау:
Орыс мектебінде қазақ тілі мұғалімі:
Аймаханова Жанар Құрманғалиқызы
Назар аударыңыз! Жасырын мәтінді көру үшін сізге сайтқа тіркелу қажет.