«Сымбат» ЖМ бастауыш класс мұғалімі
Бақтыбаева Гүлшат Санақбайқызы
Әдебиеттік оқу 2 сынып
Сабақтың тақырыбы: Қажымұқан Н. Есенов.
Сабақтың мақсаты: Мәтіннің мазмұнын ашу, автордың берген ойын, идеясын түсіндіру.
Сөздік қорларын дамыту, тіл байлығын молайту.
Күштілікке, ептілікке, ұйымшылдыққа тәрбиелеу
Сабақтың түрі: Дәстүрлі сабақ
Әдісі: Сұрақ - жауап, топтық жұмыс
Типі: Жаңа білім енгізу.
Көрнекілігі: Слайдтар, мәнжазбалар, бағалау парағы
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру бөлімі:
Психологиялық тренинг.
Көк аспанда күн күлсін,
Бірге күлсін бүлдіршін.
Көк аспанда күн күлсін,
Жерге ұдайы нұр 0ұйсын!
II. Топтарға бөлу. (Топ ережесімен таныстырып өту)
(1, 2, 3, сандарын алу арқылы топтастыру).
Топ мүшелерінің бір - бірімен амандасуы.
Қайырымды жандар айнала
Шеңберге келсін жайлана
Жалықпастан қайта біз
Махаббат сөзін айтамыз.
Сүйеміз барлық баланы
Бақыттымыз осы біз
Қасымызда досымыз.
III. Үй тапсырмасын тексеру.
Тұрсын Жұртбаев. Мысойған.
Мәтін мазмұнын жоспар бойынша әңгімелеу
І. топ: Геолог пен қарттың кездесуі
ІІ. топ: «Мысойған» туралы аңыз.
ІІІ. топ: Қаныштың аңыз әңгіменің шын екендігіне көз жеткізуі.
Қортынды ретінде көрініс. ( мадақтау)
IY. Үй тапсырмасын бекіту.
- Мәтіндегі ғалымның мамандығы туралы не білесіз?
- Мәтіндегі Жезқазған, Мысойған сияқты атақты жерлер туралы не білесіз?
- Мәтіндегі Қаныш Сәтбаев кім?
Y. Сергіту сәті:
YI. Қаныш Сәтбаев сияқты ұлы зерттеушіден басқа қандай ұлы тұлғаларды білесіңдер?
Қажымұқан Мұңайтбасов өмірбаяны мен таныстырылды, мәнжазба тыңдалды.)
Жаңа сабақ: Қажымұқан. Нұрлан Есенов.
Оқулықпен жұмыс: (таспадан тыңдалды)
YII. Топтарға тапсырма. (Шапалақтау арқылы мадақтау)
1 - топ. Көктөбедегі тас.
2 - топ. Амандық атайдың әңгімесі.
3 - топ. Тас туралы әңгіме.
YIII. Сөздік жұмыс.(Мән - мағынасын балалардан сұрау, дәптерге жазу).
Жасыл құрақ -
Тәнтті етті –
Алақанының табы қалған –
IX. Ой толғаныс.
Топтық жұмыс.
Мәтіндегі мақалды тауып, мағынасын түсіндіру. «Күш атасын танымас».
X. Жаңа тақырыпты бекіту.
Топтық жұмыс.
1. Мәтін тақырыбын басқаша қалай атар едің?
2. Оқиға қай заманда болған?
3. Әңгімедегі таңданыс сезімін тудырған жері?
XI. Үйге тапсырма:
Мәтіннің мазмұнын әңгімелеу.
Қажымұқан туралы деректер жинау.
XII. Бағалау:
Өзін – өзі бағалау парағы арқылы бағалау.
Слайдты жүктеу
Қажымұқан Нұрлан Есенов.
- aiboll
- 9 ақпан 2016
- 6749
- 0
- 0
Ілмек сөздер:
Ұқсас жаңалықтар:
Жиб - Жица күресі
Сабақтың мақсаты: 1. Автор туралы түсінік беру. Қажымұқан Мұңайтпасов өмірі жайлы толық деректермен таныстыру. 2. Оқушылардың сын тұрғысынан ойлау...Қажымұқан – өнер иесі
Батыс Қазақстан облысы, Теректі ауданы Жақаева Асемгүл Есқабылқызы...Балуан
Ақтөбе қаласы №32 мектеп - гимназияның бастауыш сынып мұғалімі Ахметова Элеонора Дузжасаровна...Балуан
Ақтөбе қаласы №32 мектеп-гимназияның бастауыш сынып мұғалімі Ахметова Элеонора Дузжасаровна...Қамқорлық
Білімділік: Оқушыларды мәтіннің мазмұнымен таныстыра отырып, мәтіндегі негізгі ойды, идеяны ұғындыру. Мәнерлеп оқу дағдыларын, қызығушылығын арттыру,...Пікірлер: 0
Пікір білдіру
Ақпарат
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.