Сабақтың тақырыбы: Жазбаша қосу және азайту.
Сабақтың мақсаты: Екі таңбалы сандарды баған түрінде жазып және сәйкес шығару алгоритмін пайдаланып, қосуды, азайтуды орындау; ұжымның өзін - өзі ұйымдастырудағы синергетикалық ұстанымын сақтау.
Сабақтың міндеттері:
1. Жазбаша қосу және азайтуға байланысты тапсырмалар орындау;
2, Ой - өрісін, логикалық ойлау қабілетін, есте сақтау қабілетін дамыту; жылдам топтық дағдыны және үлкен топтарда жұмыс істей алу шеберлігін дамыту;
3. Топпен жұмыс жасауға үйрету, адамгершілікке, сыйластыққа тәрбиелеу;
Сабақтың түрі: Дәстүрден тыс сабақ ( Маша мен аю ертегісінің желісі бойынша)
Сабақтың типі: Қайталау сабағы.
Сабақта қолданылатын технологиялар: «Биоақпараттану және синергетика» технологиясы және ақпараттық коммуникациялық технология.
Карта түрі: «Көшбасшы» картасы.
Деңгей: «Классик» деңгейі.
Сабақтың әдіс - тәсілдері: сұрақ - жауап, көрнекілік.
Сабақтың көрнекілігі: Маша мен аюдың суреті, слайдтар, Маша мен аю мультфильмі.
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру.
*Сабақтың мақсатын хабарлау.
*Класты 3 топқа бөлу.
1 - топ Машаны жақсы көретін оқушылар.
2 - топ Мишаны жақсы көретін оқушылар.
3 - топ Машаны да аюды да жақсы көретін оқушылар.
2. Жаттығу. Қосу амалына байланысты жылдамдық өткізу.
3. Негізгі бөлім.
а) Әр топ өзіне ат таңдайды.
ә) Әрбір топтан бір оқушы «Көшбасшы» болып сайланады. Көшбасшы тапсырыс береді және тапсырмаларды бөліп беріп, шығарылуын қадағалайды.
Топтың аты Сұраныс
Тапсырма уақыт Жөндеу
Тапсырма уақыт
Сұраныс бойынша ұпай саны
Уақытты қосқандағы ұпай саны
Қорытынды
б) Машаның тапсырмалары:
ТКШ №1
23+12
54 - 12
36+21
63 - 21
42+26
98 - 24
23+54
85 - 14
55+13
66 - 32
АКШ№1
37+23
90 - 13
64+16
80 - 12
55+35
70 - 23
12+38
60 - 34
19+71
50 - 15
ЖКШ№1
43+29
92 - 29
66+17
83 - 67
55+19
75 - 19
73+18
84 - 16
29+29
62 - 13
Әр топ тапсырманы орындайды, бірін - бірі тексереді.
Сергіту сәті.
«Маша мен аю» мультфильмін көрсету. Есте сақтауын дамыту мақсатында әр топқа сұрақ қойылады.
1. Банка аюдың қай қолына киіліп қалды? ( оң қолына)
2. Миша үйден неше банка алып шықты? ( 8 банка)
3. Миша орманнан қайтқанда себетте неше құлпынай болды? ( 4 құлпынай)
4. Миша тосап жасау үшін үйден неше қорап қант алып шықты? ( 4 қорап)
5. Почта жәшігінің түсі қандай? ( көк)
6. Миша бірінші қандай тосап жеді? ( жаңғақтан жасалған)
в) Аюдың тапсырмалары:
ТКШ №2
24+11
44 - 24
35+22
25 - 14
41+36
55 - 13
22+13
54 - 12
54+15
33 - 13
АКШ №2
56+14
90 - 34
12+78
70 - 41
74+16
40 - 27
58+22
80 - 33
63+27
60 - 47
ЖКШ №2
57+18
91 - 29
63+29
72 - 37
45+16
83 - 49
77+19
64 - 18
64+17
51 - 27
4. Сабақты қорыту.
Жалпы 3 топтың ұпайын есептеу. «Көшбасшы» топты анықтау.
5. Үйге тапсырма беру.
6. Бағалау.
Жазбаша қосу және азайту
- Гулбан
- 24 ақпан 2014
- 14278
- 0
- 0
Ілмек сөздер: ашық сабақ жоспары, математика, бастауыш сынып
Ұқсас жаңалықтар:
Қосу мен азайту 26+7; 33 – 7
Бөлшектеп қосу және азайту тәсілдерін көрнекілікке сүйеніп енгізу, сол тәсілдерді қолдану үлгісін көрсету. 26+7 және 33 – 7 жағдайларындағы қосу мен...Жай бөлшектер мен аралас сандарды қосу мен азайтуға есептер шығару
Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы, «Мектепке дейінгі шағын орталығы бар №3 жалпы білім беру орта мектебі» мемлекеттік мекемесінің математика пәні...Бөлшектерді қосу мен азайту
Көкшетау қаласы ФМБ-ғы Назарбаев Зияткерлік мектебі Шамиганова Райхан Манапқызы...8 + 16, 94 – 16 жағдайларындағы қосу және азайту тәсілдері
Пәні: Математика Сабақтың тақырыбы: «78 + 16, 94 – 16 жағдайларындағы қосу және азайту тәсілдері». Сабақтың мақсаты: Білімділік: Екі таңбалы санға...Кестеден тыс қосу және азайту
Солтүстік Қазақстан облысы, Ақжар ауданы, Талшық селосы, Бестерек орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Мухаева Зауре Тюлюбайқызы Математика 3...Пікірлер: 0
Пікір білдіру
Ақпарат
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.