Сайтқа кіру Тіркелу

«Құм жаңбыры» ересек топтағы құм терапиясы бойынша педагог - психологтың конспектісі

Тақырыбы: «Құм жаңбыры» ересек топтағы құм терапиясы бойынша педагог - психологтың конспектісі.
«Құмды жаңбыр»!
Мақсаты: Балалардың психоэмоционалды жағдайын үйлестіру.
Тапсырмалар:
• Мектеп жасына дейінгі баладағы психоэмоционалды күйзелісті жою;
• Агрессивті импульстарды тыныштандыру;
• Тактильді сезімталдықты дамыту.
Материал, құрал - саймандар, құрал - жабдықтар: күз бен жаңбыр бейнеленген сурет, жеңіл үстел, құм, бұлттың қағаздан сұлбасы, «Табиғат дауыстары» музыкалық сүйемелдеу (жаңбыр дыбысы, «Құм ағып жатыр» әні).
Балалар санаты - 4 - 5 жас аралығындағы ортаңғы топтың балалары
Балалар саны – 4 бала
Сабақтың ұзақтығы 20 - 25 минут.
Сабақтың барысы
1. Ұйымдастыру кезеңі
Балалар біз ен алдымен бір – біріміз бен амандасайқ.
Шеңберге тұрып
Армынсын аспан ана,
Армынсын жер ана,
Армынсын достарым
Сендерді көргеніме
Қатты қуаныштымын.
Психолог: Балалар, суретке қараңдаршы, ол жылдың қай мезгілі бейнеленген? (балалардың жауаптары). Күзде ауа райы қандай болады? (балалардың жауаптары). Сендерге жаңбырлы ауа райы ұнай ма? Ал ағашқа, шөпке, жерге жаңбыр керек екенін білесің. Егер сізде резеңке етік болса және сулардын үстімен жүрген қызықты болады, солай емес пе?
1. Саусақ гимнастикасы.
Жаңбыр, жаңбыр қуана!
Тамшы, тамшы, көбірек!
Бізді жамбыр сулама!
Соға бермей терезені -
Орман жаққа жауғой:
Шөпті риза қылағой!
2. «Құмға сәлем айт» жаттығулары. Балаларға құмға қол тигізу, оны алақанында ұстау ұсынылады.
3. «Құмды жел» жаттығуы. «Құм түсіп жатыр» әні естіледі
Балалар камерадағы құмды құм жәшігіне, алақанына баяу/тез құяды.
4. Сурет салу.
«Жаңбырдың үні» музыкасы естіледі.
- біз ұзын, ұзын сызықтарды саламыз - қатты жаңбыр, тамшылар жүгіріп жатыр;
- біз қысқа сызықтарды саламыз - бұл аздаған жаңбыр, жаңбыр тамшылары (тамшылар) түсіп жатыр.
Жаңбыр тыныш, енді ол толығымен аяқталды, жерде тек шалшықтар ғана қалды.
Сендерге қандай жаңбыр жауады?
Балалар «Кап, кап, кап...» сөздерімен суретті сүйемелдей отырып, жаңбыр тамшыларын салады.
5. «Жаңбыр» ойыны.
Жаңбыр, жаңбыр, неге жаудын? 4 мақта.
Бізді серуеге шығартпадын. Притоптар.
Жаңбыр, жаңбыр жаума берме, 4 мақта.
Балаларды сулай берме. Орнында секіру.
Жаңбырдан кейін саяжайда серуендеу.
Біз сулардан аптап өтеміз, жаңбырдан тығыламыз.

6. Рефлексия.
Мұғалім: - Жарайсыңдар, қандай қызық жаңбыр жауды.
- Балалар сендерге ұнады ма?
Алақанымызға қараңыз -
Олар ақылды болды!
Рахмет, қымбатты құмымыз,
Сіз бәріміздің өсуімізге көмектестіңіз!
Сау болыныз!
Кері қайту
Пікірлер: 0
Пікір білдіру
Ақпарат
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.
Абайдың қара сөздері, Ашық сабақ, Бастауыш, Информатика, Мақала, Мұқағали Мақатаевтың өлеңдері, Ресей, Русский язык, Сабақ жоспары, Тәуелсіздік, Физика, Химия, абай құнанбаев қара сөздері, абай құнанбайұлының қара сөздері, ана тілі, ағылшын тілі, бала-бақша, балабақша, бастауыш сынып, баяндама, биология, география, дүниетану, жыр, математика, нақыл сөздер, презентация, сайыс, сайыс сабақ, сценарий, тарих, тақпақ, технология, тәрбие сағаты, Қазақ әдебиеті, Қазақстан, қазақ тілі, қазақ тілінен сабақ жоспары, қысқа мерзімді жоспар, өлең

Барлық тегтерді көрсету
×