Сайтқа кіру Тіркелу

Орындалған арман

Сабақтың тақырыбы Орындалған арман С. Көбеев
Мақсаты:
Әңгімені түсінік бере отырып, оқуға, кейіпкерлердің мінез – құлқының іс - әрекетінің мәнін ашуға, оқырмандық көзқарасын қалыптастыру
Күтілетін нәтижелер:
Сұрақтарға нақты жауап береді. Қиялдайды, арманын айқындайды. Мәтінді оқиды, түсіндіреді, топта талқылайды.. Сабақ бойынша не білетіндерін, нені білу керектігін кері байланыс парағына түсіреді. Сауалнама арқылы өздерін бағалай алады.
Керекті жабдықтар: Оқулық, постер, маркер. Автор суретті, Интерактивті тақта,бағалау парақтары
Әдіс - тәсілдері Бағалау парақтары Венн диограммасы Ассоциация құру Ыстық орындық
Модульдер АКт, Бағалау, Сыни ойлауға үйрету, диалог
Сабақ барысы:
Сабақ кезеңдері Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті
Кіріспе
(Оқушылармен амандасу, топқа бөлу)
Психологиялық сәт.
(көңіл күйлерін білу)
ІІ. Үй тапсырмасын сұрап бағалау«Дүниеде жамандық неден?» авторы Ыбырай Алтынсарин
Ыбырай Алтынсарин туралы не білдік?
1топ Әңгімедегі кейіпкерлерді атайды
2топ Кейіпкерлер қандай сұраққа жауап іздеді?
1, Әңгіме қалай басталды?
2 топ Қарға мен көккептердің әңгімелерін айту 1топ Жылан мен Бұғының әңгімесін айту
Топ ақжүректің сөзімен аяқтау
Осы әңгімеден не ұқтық?
Сергіту сәті Оқушылардың назарын сабаққа аударды. Өз - өздерін реттеді. суреттер арқылы
2 топқа бөлінді. Топ басшыларын сайлайды. 1 топ әріптер бойынша
2 топ сурет бойынша бөлінеді
Оқушылар өз күйлерін білдіреді
Әр оқушы үй тапсырмасы үшін бағаланып отырады
Ақжүрек, Қарға, Жылан, Бұғы Көк кептер
Дүниеде не жаман?
Оқушылар ойлана жауап іздейді, пайымдарын жариялайды.
1топ жауап береді
Мазмұндайды
Әр сұрақтарға жауап береді
Оқушылардың қорытынды жасайды
Қорғайды
Оқушылар қимылдар жасайды
Негізгі бөлім
Бағалау
Рефлесия
Үйге тапсырма
Жаңа тақырып; Орындалған арман
1топ Әріптерді құрастырады қандай сөз шықты
Арман деген не?
2 топ Сіздерде қандай сурет шықты Мектеп туралы
Автор туралы мағлұмат беру
Автор Спандияр Көбеев өмір деректері мен еңбектері туралы айту.
«Орындалған арман»атты әңгімесінен үзінді оқимыз
Оқулықпен жұмыс жүргізіледі
А) Оқушыларға дауыстатып оқыту
Топтарға тапсырма:
1топ Әңгіменің басында «Үлкен той болды»деп қандай тойды айтып отыр?
2 топ Әңгімеден Хамза Қаржасовтың сөзі бұларға неге ұнамады?
1топ Салмұғамбет Спандиярмен оның әкесіне не деді?
2топ Ыбырайдың неліктен қабағы түйіліп жүзі сұп - сұр болып кетті?
1 топ Болыс пен байлардың әділетсіздігін қандай әрекеттерінен байқауға болады?
2 топ әңгіме неліктен «орындалған арман»деп аталған? Бұл әңгімеден Спандиярдың қандай арманы орындалған?
Әңгімеден байға байланысты айтылған сөздерді2 топ Кедейге байланысты айтылған сөздерді теріп жаз
Венн диограммасы
Не білдім? не үйрендім? Не білгім келеді?
Мәтінді оқу
Өз армандарын жазу
Эссе жазу
Ассоциация құру
а) Оқушыларға мәтінді бөліп оқыту
Дауыстап оқыту
мәтінді бөліп оқыту
Оқушылар әр сұрақтарға жауап іздеп тауып оқиды өз ойларын айтады
Талдайды, жинақтайды
Оқушылар тауып жазады топта оқиды
1 топ Ыбырай Алтынсарин туралы
2 топ Спандияр Көбеев туралы
Екі топ ортақ қасиетті табу
Топ басшылары бүгінгі сабақта қатысқанына байланысты бағалайды
Мұғалім топ басшыларын бағалайды
Оқушыларды топ басшыларына бағалату
Оқушылар ойларын стикерлерге жазады
Кері қайту
Пікірлер: 0
Пікір білдіру
Ақпарат
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.
Абайдың қара сөздері, Ашық сабақ, Бастауыш, Информатика, Мақала, Мұқағали Мақатаевтың өлеңдері, Ресей, Русский язык, Сабақ жоспары, Тәуелсіздік, Физика, Химия, абай құнанбаев қара сөздері, абай құнанбайұлының қара сөздері, ана тілі, ағылшын тілі, бала-бақша, балабақша, бастауыш сынып, баяндама, биология, география, дүниетану, жыр, математика, нақыл сөздер, презентация, сайыс, сайыс сабақ, сценарий, тарих, тақпақ, технология, тәрбие сағаты, Қазақ әдебиеті, Қазақстан, қазақ тілі, қазақ тілінен сабақ жоспары, қысқа мерзімді жоспар, өлең

Барлық тегтерді көрсету
×